• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 13 listopad 2018 11:43

Augustów dla Niepodległej - uroczystości 11 listopada

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów Fot: Zbigniew Bartoszewicz i UM Augustów

W niedzielę, 11 listopada na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie odbyły się obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W uroczystości udział wzięły władze samorządowe, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, służb mundurowych, instytucji publicznych, jak również mieszkańcy Augustowa. Zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy oraz wysłuchali okolicznościowych przemówień.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik oddał cześć poległym - dzięki ich oddaniu i patriotyzmowi oraz wielkiemu hartowi ducha możemy dzisiaj w wolnej Polsce świętować 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą powinnością i obowiązkiem narodowym jest zachowanie pamięci o wielkich Polakach i wielkich patriotach, dla których naczelnym celem było wyzwolenie Ojczyzny - dodał burmistrz.

Zgodnie z tradycją, złożono kwiaty przy pomniku „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę". Uroczystości towarzyszył koncert Orkiestry Dętej OSP Lipowiec oraz występ Zespołu Tańca Ludowego Bystry. Następnie zebrani przeszli do Bazyliki Mniejszej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.

O godzinie 12.00 na Rynku Zygmunta Augusta mieszkańcy Augustowa zgromadzili się licznie by odśpiewać wspólnie hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu!”.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik złożył kwiaty również w pozostałych, augustowskich miejscach pamięci ku czci zasłużonych w walce o niepodległość naszego kraju.

Na zakończenie dnia, w Augustowskim Centrum Edukacyjnym o godz. 18.00 odbył się koncert „Okruchy pamięci” w wykonaniu Augustowskiego Teatru Piosenki.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot