Wydrukuj tę stronę
piątek, 23 listopad 2018 12:06

Turniej Robotów EASTROBO startuje po raz siódmy

Napisane przez KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia

65 drużyn, 120 uczestników - tak wygląda tegoroczna, siódma już edycja Międzynarodowego Turnieju EASTROBO. Pasjonaci robotów z Polski (Białegostoku, Wrocławia, Warszawy, Łomży, Augustowa, Słupska, Chełma, Żyrardowa) oraz z Litwy, Łotwy i Białorusi spotykają się w najbliższą sobotę (24 listopada) na Politechnice Białostockiej.

Po oficjalnym otwarciu o godz. 09:30 rozpoczną się zmagania konkursowe. Młodzież będzie rywalizować w następujących konkurencjach: miniSumo, LEGO Sumo, LEGO Sumo Junior, Linefollower, LEGO  Linefollower, Freestyle.

Zmagania robotów Sumo są "mechanicznym" odpowiednikiem prawdziwych walk japońskich zapaśników, w których głównym celem robota jest zepchnięcie przeciwnika z ringu. Z kolei Linefollowery są autonomicznymi robotami, które muszą w jak najkrótszym czasie przejechać po wskazanej linii. W kategorii Freestyle drużyny prezentują możliwości swoich robotów. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali specjalny "LEGO-kącik".

EASTROBO to jedna z największych imprez robotycznych organizowanych w Polsce północno-wschodniej. Trudu organizacji podjęło się studenckie koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne, działające przy Wydziale Informatyki PB przy współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Białostockiej.

Turniej EASTROBO wsparł Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

Turniej Robotów EASTROBO 2018
Sobota, 24 listopada, godz. 09:30
Budynek CNK Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Źródło: Wrota Podlasia