• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 05 grudzień 2018 11:53

Augustowscy Policjanci prowadzą działania "Nie Bądźmy Obojętni"

Napisane przez  KR
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

Augustowscy policjanci, w ramach działań „Nie Bądźmy Obojętni” kontrolują miejsca w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Mundurowi apelują, abyśmy nie byli obojętni wobec tych, którzy w okresie zimowym mogą potrzebować naszej pomocy.

Augustowscy policjanci, w swojej codziennej służbie kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, odwiedzają osoby samotnie zamieszkujące, schorowane, niezaradne życiowo lub nadużywające alkoholu. Funkcjonariusze kontrolują także pustostany, odwiedzają ogródki działkowe, sprawdzają klatki schodowe i piwnice, a także miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadku napotkania osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze udzielają niezbędnej pomocy oraz udzielają o dostępnych formach pomocy. W zakresie wymiany informacji o miejscach przebywania osób zagrożonych, mundurowi prowadzą współpracę i wymianę informacji z Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie Bądźmy Obojętni".

Źródło: KPP Augustów

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^