• 1
  • 2
  • 3
sobota, 08 grudzień 2018 18:28

Geminidy - piękny pokaz na niebie !

Napisane przez AK
Źródło fot: Pixabay Źródło fot: Pixabay

Już po raz kolejny w tym roku możemy obejrzeć zjawisko spadających gwiazd, a raczej meteorów!

Geminidy jest to rój meteorów z obszaru gwiazdy Kastora, która jest drugą z najjaśniejszych gwiazd w Gwiazdozbiorze Bliźniąt. Odłamki skalne wpadając w ziemską atmosferę spalają się tworząc efekt spadających gwiazd.

To piękne widowisko możemy obserwować od 4 do 17 grudnia, lecz w szczególności  należy się skupić na maksymalnej aktywności roju, który przypada w nocy z 13 na 14 grudnia. Według specjalistów możemy się wówczas spodziewać aż 120-130 zjawisk na godzinę.

Dobrym miejscem na oglądanie kosmicznych niezwykłości będzie obszar położony z daleka od sztucznego światła, jak i dymu. Dlatego najlepiej wybrać się w piękne przyrodniczo miejsce z otwartą przestrzenią, w którym będziemy mogli nie tylko obejrzeć wspaniały pokaz ( o ile chmury nie staną się przeszkodą ) ale również miło spędzić czas z bliskimi.

Termos i ciepłe ubrania obowiązkowe !

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot