• 1
  • 2
niedziela, 09 grudzień 2018 15:43

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Napisane przez JK
Źródło fot: Pixabay Źródło fot: Pixabay

Od 9 grudnia mają nastąpić zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO. Zmiany będą dotyczyły tylko godzin kursowania pociągów, natomiast od nowego roku 2019 i aneksu do umowy na wykonywanie przewozów regionalnych przewoźnika POLREGIO z Województwem Podlaskim zostanie uruchominych więcej opcji.

Dzięki zmianom wzrosną możliwości o których mówi Jerzy Leszczyński, marszałek województwa : ,,- Nasza decyzja przede wszystkim wynika z dbałości o mieszkańców regionu ale także o turystów. Od kilku lat staramy się, by transport kolejowy był atrakcyjny i zyskiwał coraz większą popularność.(...)'' ,,– Dotyczy to zarówno połączeń codziennych, niezwykle potrzebnych osobom dojeżdżającym do pracy czy szkoły (...)''.

Zgodnie z wnioskami podróżnych, pociągi kursujące w komunikacji międzynarodowej na trasie Białystok – Kowno, od nowego rozkładu jazdy zyskają dodatkowe postoje na stacji Sidra oraz przystanku osobowym Augustów Port. Na stacji Białystok zostały również skomunikowane połączenia dalekobieżne PKP Intercity z/w kierunku Warszawy, Łodzi, Krakowa, Opola, Wrocławia, Jeleniej Góry, czy też Szklarskiej Poręby.

Poza wskazanym wydłużeniem dotychczasowego pociągu relacji Białystok – Grajewo do Ełku, nastąpi istotna modyfikacja godzin kursowania innego połączenia na tej trasie. Pociąg odjeżdżający obecnie z Białegostoku o godzinie 12:29, w nowym rozkładzie wyruszy o godzinie 5:12. Z kolei pociąg relacji Ełk – Białystok przyjeżdżający do stacji końcowej na godzinę 13:27, od 9 grudnia br. dotrze do Białegostoku już na godzinę 9:15. Tym samym reaktywowane zostaje przedpołudniowe połączenie Ełku z Białymstokiem cieszące się niegdyś dużą popularnością wśród mieszkańców tej części regionu.

Nowy rozkład znajduje się na wszystkich stacjach i przystankach oraz można się z nim zapoznać na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl. Co więcej informacje o rozkładzie jazdy można się dowiedzieć w kasach biletowych czy pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę).

Źródło: wrotapodlasia.pl

Gruby Benek