• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 13 grudzień 2018 20:35

Biegun zimna

Napisane przez RED

W dniach 8 – 10 lutego jako Fundacja „Kierunek Ultra” organizujemy trzydniowy Festiwal biegów, filmów i spotkań - Biegun Zimna. Impreza składa się z kilku bloków:

8 lutego – godz. 19.00 - bieg nocny nazwany przez nas Nocny patrol – dystans 12,5 km, ścieżka prowadzi traktem, lasem, szutrem, zero asfaltu, a wszystko w sąsiedztwie Wigierskiego Parku Narodowego. Start i meta w położonej na skraju lasu pensjonacie Sowa w Lipniaku (ok 10 km od Suwałk). Ognisko rozpoczyna i kończy bieg.
9 lutego – godz. 10.00 - Biegówki na biegunie – bieg narciarski stylem klasycznym o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Suwałki, dystans 12 lub 4 km, impreza dla małych i dużych dzieci ;-) Bieg odbędzie się na trasie Papiernia na specjalnie przygotowanej do tego pętli.
9 lutego– godz. 12.00 - spotkania i projekcje filmowe w ramach Lądek Film Tour w Hotel Loft, Suwałki.

Zaproszeni przez nas goście to:

Dariusz Strychalski- biegacz Ultra o wielkiej harcie ducha, postać, która w świecie Ultra wzbudza i podziw i wielki szacunek – szef Fundacji Darka Strychalskiego „Zwycięzca”, która wspiera dziłania sportowe szczególnie wśród osób niepełnosprawnych.

Zuzanna Andryczuk i jej projekt Korona Ziemi - Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro, Aconcagua – tu już była.

Karol Żuber Zubrzycki - Żubr w Naturze – podróżnik, który przekracza granice, by realizować swoje marzenia.

Gniewomir Maiski Skrzysiński –Biegacz Ultra, zapalony wegan, autor bloga gniewomir.in - Myśl Jedz Biegaj, pojawi się u nas z promocją swojej ostatniej książki „Bieganie na weganie”

Spotkania będą przeplatane projekcją filmów w ramach Lądek Tour Festiwal – 3 filmy:

Mira - historia prostej dziewczyny z Nepalu, która osiąga niebywały sukces w świecie biegów górskich,
Big World – impresja filmowa, o wyprawie supem ojca z synem nurtem nepalskiej rzeki,
Loved By All: The Story of Apa Sherpa - historia jednego z najsłynniejszych szerpów ( tragarzy), który na szczycie Mont Everestu był 21 razy.

10 luty – godz. 10.00 -Śnieżna Odyseja – bieg na dystansie 27 km ścieżkami północnej części Wigierskiego Parku Narodowego. Nieodkryte przez wielu miesjce, szczególnie zima, gdzie lodowiec pozostawił po sobie ślady w postaci licznych kemów, moren, pagórków; będzie las, będzie szutr, droga...najbardziej pofałdowana część WPN. Start i meta – Sowa Lipniak, do 14ej czekamy na śmiałków.

Każdy bieg ma swój medal – a wszystkie trzy tworzą jedną całość.

Wiecej informacji na www.biegunzimna.pl.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot