• 1
  • 2
  • 3
piątek, 14 grudzień 2018 11:30

Pierwszy pokaz serialu "Chyłka"

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

W poniedziałek, 10 grudnia w Warszawie odbył się pokaz specjalny dwóch pierwszych odcinków serialu „Chyłka”. W wydarzeniu udział wzięli burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk z małżonką oraz radna Sylwia Bielawska oraz radna Aleksandra Kleczkowska.

O SERIALU

Spokój rodziny Szlezyngierów zostaje zakłócony przez przerażające odkrycie. Nikola, ich trzyletnia córka, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy na miejscu policja nie znajduje śladów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziewczynki. Bezradna i zrozpaczona Angelika Szlezyngier kontaktuje się z dawną znajomą – Joanną Chyłką. Mimo natłoku spraw i piętrzących się na biurku akt, pani mecenas postanawia podjąć się obrony małżeństwa. Jej nowy aplikant – Kordian Oryński – będzie towarzyszył jej na każdym kroku. Wspólnie spróbują doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału. Czy odkryją kto stoi za zniknięciem dziecka?

Serial „Chyłka – Zaginięcie” to pierwsza ekranizacja prozy Remigiusza Mroza, pisarza, którego twórczość stanowi fenomen literacki ostatnich lat. Autor bestsellerowych kryminałów stworzył postać pani mecenas, która swoją inteligencją, uporem i ciętym dowcipem potrafi zwyciężyć w każdym prawniczym pojedynku. Nowy serial, produkowany specjalnie z myślą o platformie player, przedstawia wydarzenia z drugiego tomu serii o Joannie Chyłce. Jest to historia prawniczo-kryminalna, która angażuje widzów już od pierwszego odcinka.

Przed kamerą idealna obsada, za kamerą mistrz współczesnej polskiej kinematografii, a do tego mnóstwo świeżej, pozytywnej energii – wszystko to w połączeniu z możliwościami, jakie daje nam VOD, może okazać się materiałem na serialową rewolucję. Zresztą kto, jeśli nie Chyłka, miałby jej dokonać? – zapewnia Remigiusz Mróz.

Siedmioodcinkowy serial przyciąga jednak nie tylko intrygującą zagadką. W centrum znajduje się przede wszystkim ona – Chyłka, bezkompromisowa prawniczka, która nie boi się żadnego zawodowego wyzwania. By bronić swoich klientów, korzysta nie tylko z prawniczej wiedzy.  Inteligencja, odwaga oraz determinacja pomagają jej wygrać każdą sprawę. W roli tytułowej wystąpi Magdalena Cielecka.

Tworzenie filmowej Chyłki to wielkie wyzwanie – bardzo świadomie dokonywaliśmy wyboru bohaterki serialu. Cieszę się, że już wkrótce zobaczą ją widzowie playera. Uwielbiam naszą „brudną Harriet” polskiej palestry i jej powiedzenie: „Jeśli chcesz sensacji, idziesz do dziennikarzy. Chcesz skazania, idziesz do prokuratora. Chcesz obrony, idziesz do mnie.” – mówi Dorota Chamczyk, producent TVN.

Emisja serialu „Chyłka – Zaginięcie” już 26 grudnia w player!

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot