• 1
  • 2
  • 3
piątek, 14 grudzień 2018 12:24

Augustowscy ratownicy medyczni z zarzutami

Napisane przez KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

W czwartek, 13 grudnia, policja zatrzymała trzech ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego w Augustowie. Są oni podejrzani o wyłudzenie certyfikatów zawodowych i pomoc w wyłudzeniu dotacji unijnych. Takie same zarzuty może usłyszeć kilkuset innych ratowników z całej Polski.

Ryszard Tomkiewicz, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, powiedział, że sprawa dotyczy wyłudzenia około miliona złotych. W całą sprawę zamieszana jest firma z Krakowa, która organizuje szkolenia dla ratowników medycznych z całej Polski. Według prokuratury szkolenia nie miały miejsca, były fikcyjne. Podobno w/w firma wynajmowała tylko pomieszczenia, w których rzekomo miały odbywać się spotkania oraz dla niepoznaki zamawiała catering dla uczestników. Właściciel krakowskiej firmy, Marcin K., został zatrzymany kilka miesięcy temu, ale po wpłaceniu kaucji wyszedł na wolność.

Augustowscy ratownicy po usłyszeniu zarzutów zostali wypuszczeni na wolność. Teraz policja ma sprawdzić czy ratownicy z innych miast mogli dopuścić się podobnych wykroczeń. Podobno kilkaset osób może usłyszeć takie same zarzuty.

Jak informuje prokuratura, nielegalne certyfikaty nie pozwalają na pracę w pogotowiu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot