• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 17 grudzień 2018 11:31

"Hej, szable w dłoń!" - relacja z konkursu

Napisane przez KR
Źródło: MBP Augustów Źródło: MBP Augustów

W poniedziałkowy ranek, 10 grudnia, uczniowie klas VIII szkół podstawowych i III gimnazjalnych stanęli w szranki w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Hej, szable w dłoń!" organizowanego wspólnie przez APK - Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Społeczną Szkołę Podstawową STO w Augustowie.

W tym roku uczestnicy zmierzyli się z dwiema lekturami poświęconymi bohaterom II wojny światowej - "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego oraz "Szkice spod Monte Cassino" Melchiora Wańkowicza. Do konkursu zgłosiło się 9 drużyn ze szkół podstawowych w Nowince, Płaskiej, Bargłowie Kościelnym, SP nr 6 w Augustowie oraz Społecznej SP STO w Augustowie.

Jury w składzie Barbara Ostaszewska, Elżbieta Prawdzik i Alicja Bajkowska - skrupulatnie sprawdzało znajomość treści konkursowych utworów i biografie autorów, kreatywność i umiejętności konstrukcyjne uczestników. Autorką konkursowych zadań i prowadzącą spotkanie była pani Joanna Denert.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze SP w Nowince: Julia Augustynowicz, Dominika Paulaka i Martyna Słomińska.

Drugie miejsce zajęła drużyna ze SP w Bargłowie Kościelnym w składzie: Julia Anita Godlewska, Małgorzata Godlewska i Weronika Grochowska.

Trzecie miejsce przypadło dwóm zespołom: ze SP w Bargłowie Kościelnym w składzie Paulina Bronakowska, Katarzyna Granacka i Kamil Sławiński oraz drużynie ze Społecznej SP STO w Augustowie w składzie: Marcelina Bogdańska, Krzysztof Białobłocki i Marcin Turuk.

Zarówno laureaci jak i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy. Zasłużone podziękowania trafiły także na ręce nauczycielek przygotowujących młodzież do konkursu.

Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy za tegoroczne zmagania i zapraszamy za rok!

Źródło: MBP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot