• 1
  • 2
wtorek, 18 grudzień 2018 14:20

Wspólnie dekorujemy Augustów na święta

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

We wtorek, 18 grudnia w godz. 10.00 – 11.00 na Rynku Zygmunta Augusta odbyło się już  po raz trzeci niezwykłe wydarzenie wprowadzające w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z przedszkoli działających na terenie Augustowa wzięły udział w akcji ,,Wspólnie udekorujmy Augustów na święta”. Przygotowane choinki zostały udekorowane przez najmłodszych augustowian własnoręcznie przygotowanymi, oryginalnymi ozdobami.

Przedszkolaki na zaproszenie burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka z wielkim zapałem i radością ubierały świąteczne drzewka ustawione w parku na Rynku Zygmunta Augusta. Wszystkie grupy przedszkolne stanęły na wysokości zadania i na choinkach zawisły gwiazdki, bombki, mikołaje, a także inne przeróżne ozdoby, które najmłodsi przez kilka ostatnich dni z wielkim zaangażowaniem przygotowywali w przedszkolach pod czujnym okiem swoich opiekunów. Radosną atmosferę umilały rozbrzmiewające kolędy. Nie zabrakło też samego Mikołaja, który przywiedziony głośnymi krzykami maluchów wreszcie do nich zawitał. Rozdawał dzieciom słodycze i chętnie pozował do zdjęć. Świąteczna aura udzieliła się także przechodniom, którzy zatrzymywali się i z wielkim zaciekawieniem przyglądali się poczynaniom dzielnych maluchów. Po skończonych dekoracjach, przyszedł czas na wspólne zabawy i radosne śpiewanie.

Na zakończenie burmistrz Augustowa osobiście wręczył wszystkim grupom przedszkolnym prezenty i wyraził słowa uznania za wspaniale wykonane przepiękne ozdoby, dzięki którym Augustów nabrał świątecznego klimatu.

Akcja dekorowania Augustowa przed świętami odbywa się już po raz trzeci i ma na celu kultywowanie bożonarodzeniowych zwyczajów wśród dzieci.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot