• 1
  • 2
piątek, 21 grudzień 2018 13:10

Rusza policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie"

Napisane przez KR
Źródło: podlaska.policja.gov.pl Źródło: podlaska.policja.gov.pl

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Okres ten sprzyja zwiększonemu natężeniu ruchu na drogach w związku z rodzinnymi wyjazdami. Nasilony ruch pojazdów powoduje zwiększone zagrożenie bezpieczeństwa i porządku na drogach. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym od dzisiaj - 21 grudnia do środy - 26 grudnia policjanci będą prowadzić działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Zasadniczym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach, ale także zapobieganie popełnianiu czynów przeciwko mieniu, porządkowi oraz spokojowi publicznemu.

Policjanci w trakcie kontroli drogowych będą kontrolowali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Funkcjonariusze będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym.
 
Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą – dostosujmy prędkość do zmiennych warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Źródło: podlaska.policja.gov.pl

Gruby Benek