• 1
  • 2
  • 3
środa, 26 grudzień 2018 13:20

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Napisane przez RED

W Kościele Katolickim wierni wspominają pierwszego męczennika - św. Szczepana. Ma to przypominać wiernym o prawdziwym celu przyjścia Chrystusa na świat.

Wspomnienie św. Szczepana właśnie drugiego dnia świąt (26.12) jest nieprzypadkowe. - Ma to przypominać wiernym o prawdziwym celu przyjścia Chrystusa na świat, pokazać jak bardzo Boże Narodzenie wiąże się z Wielkanocą - wyjaśnia ks. Tomasz Powichrowski.
- Chrystus rodzi się po to, by oddać życie za grzesznych ludzi. Św. Szczepan oddaje życie za wiarę, podobnie jak Chrystus przed śmiercią powierza się Bogu i modli za swoich oprawców - dodaje ks. Powichrowski.

Choć wielu wydaje się, że dziś kończą się święta Bożego Narodzenia, jego obchody w Kościele trwają 8 dni, aż do 1-go stycznia. Wtedy w Kościele obchodzi się uroczystość Bożej Rodzicieli Maryi.
Następne dni oktawy Bożego Narodzenia poświęcone są kolejnym świętym, wśród nich są św. Jan Apostoł, św. Tomasz czy Męczennicy Młodziankowie.

Źródło: Wrota Podlasia

Więcej w tej kategorii: « Wesołych Świąt! Znaleziono pieska »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot