• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 27 grudzień 2018 16:34

Lasy będą leczyć ...

Napisane przez RED

Wszystko wskazuje na to, iż otaczająca nas przyroda powróci w charakterze wybawcy nie tylko dla zbolałej nieustanną gonitwą duszy, ale też i ciała umęczonego chorobowymi przypadłościami, w tym śmiertelnymi nowotworami.

Statystyki dotyczące raka są porażające, z każdym rokiem odchodzi z powodu przegranej walki z chorobą coraz więcej Polaków. Dostępna obecnie medycyna staje się często bezradna w obliczu rozwoju choroby.

Cieszy więc niezmiernie sukces grupy polskich naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Politechniki Białostockiej, która badaniami nad pospolitym i niepozornym grzybem zwanym korzeniowcem sosnowym, doprowadziła do zaawansowania pozwalającego na opatentowanie. Według nich przydatność ekstraktu z grzyba w walce z nowotworem jelita grubego jest bezsprzeczna. Własne badania prowadzi też zespół badaczy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Już teraz wiadomo, że wyizolowany enzym z grzyba Cerrena unicolor posiada właściwości przeciwnowotworowe.

Tym samym wyśmiewane jeszcze ileś lat temu przekazy doradzające sięganie po dary naszych łąk i lasów w celach uzdrawiających stały się przedmiotem zainteresowania świata nauki - miejmy nadzieję ze szczęśliwym finałem, czyli wprowadzeniem na farmaceutyczny rynek polskiego leku ratującego życie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot