• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Artykuły (318)

piątek, 15 luty 2019 23:11

Suplementy diety – za i przeciw

Napisane przez

Suplementy diety to produkty wspomagające nasz organizm w różnych aspektach. Mimo że mają formę kapsułek lub tabletek i wyglądają jak leki, nie należą do środków medycznych, lecz ze względu na skład i cel zastosowania są zakwalifikowane do artykułów spożywczych. W związku z tym sposób wprowadzania na rynek suplementów, ich dystrybucja i oznakowania, podlega prawu żywnościowemu, a nie farmaceutycznemu. Jakość suplementów diety podlega kontroli Sanepidu, jak również Głównego Inspektora Sanitarnego.

piątek, 15 luty 2019 23:08

Liczba zagrożeń w sieci gwałtownie rośnie

Napisane przez

Z badań wynika, że 1/3 nastolatków, którzy doświadczyli przemocy w internecie, nie zawiadomiła o tym fakcie nikogo. Tylko co piąty zwrócił się do rodziców, a zaledwie 8 proc. do nauczycieli. Eksperci podkreślają, że liczba zagrożeń w sieci rośnie, a kluczem do obrony przed nimi jest edukacja. Edukować trzeba zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych, którzy powinni mieć świadomość tego, co może spotkać dziecko w sieci, i wiedzieć, jak mu pomóc, kiedy zwróci się z problemem.

czwartek, 14 luty 2019 11:38

Walentynki – niech żyje miłość!

Napisane przez

Kiedy zbliżają się Walentynki nie zastanawiamy się jaką genezę ma to święto, lecz staramy się w jak najbardziej pomysłowy sposób wyznać miłość naszym „drugim połówkom” i w wyszukanych słowach opisać nasze gorące uczucia. Nie zastanawiamy się z jakiej epoki i z jakiej kultury wywodzi się to święto. Nie myślimy też, który z wielu Walentych jest tym właściwym, dzięki któremu chcemy uczynić 14 lutego najpiękniejszym dniem w życiu swoich ukochanych. Aby jednak zadośćuczynić naszej wrodzonej ciekawości, może warto wiedzieć, kto przed nami obchodził podobne święto.

wtorek, 12 luty 2019 13:47

Kontrolowani kontrolerami ...

Napisane przez

Nieco zaskoczeni augustowscy przedsiębiorcy poinformowali nas o całkiem nowej sytuacji, w której przyszło im się odnaleźć. Otóż kiedy wydawało się, że akurat tej grupy zawodowej nic już nie może zadziwić i doprowadzić do trwałych zmian w psychice, ZUS przygotował i rozesłał pod postacią drukowanego pisma noworoczną niespodziankę.

piątek, 08 luty 2019 23:55

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Napisane przez

Wbrew ogólnej opinii, że pizza pochodzi z Włoch, nie jest to prawdą. To starożytni Grecy jako pierwsi zaczęli serwować słynny placek i to oni właśnie są wynalazcami. We Włoszech zaczęto delektować się plackiem na bazie pomidorów z przyprawami dopiero w XVIII wieku. Pizza stała się kulturową potrawą Neapolu, a następnie całych Włoch. W 2009 roku Komisja Europejska uznała pizzę za wyrób tradycyjny i przyznała jej certyfikat. Aktualnie istnieje blisko 50 rodzajów pizz, a Dzień Pizzy obchodzony jest w Polsce i we Włoszech 9 lutego, natomiast w Brazylii 14 lipca, a w Wielkiej Brytanii 1 lipca.

poniedziałek, 04 luty 2019 11:12

4 luty – Światowy Dzień Walki z Rakiem

Napisane przez

Światowy Dzień Walki z Rakiem został ustanowiony w lutym 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem. Szczyt został zorganizowany w Paryżu przez prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO. Powstała wówczas tzw. Karta Paryska, w której przedstawiciele poszczególnych państw z całego świata zobowiązali się do stworzenia programów zapobiegających chorobom nowotworowym. Jak sama nazwa wskazuje, dzień ten obchodzony jest na całym świecie. Symbolem obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem jest różowa wstążka, w szczególności zaś jest to symbol walki z rakiem piersi.

sobota, 02 luty 2019 00:40

Plusy i minusy picia kawy

Napisane przez

Należy zacząć od stwierdzenia, że kofeina zawarta w kawie jest legalną i często stosowaną substancją psychoaktywną. Kawa serwowana jest w szklankach, filiżankach, jest parzona lub z ekspresu, mocna, słaba, czarna, ze śmietanką itd. O sposobach parzenia kawy można by wiele mówić, zarówno jak o jej rodzajach. Aromatyczna kawa to balsam dla naszego podniebienia. Czy to ristretto, mocha, flat white, espresso, americano, cappuccino, cafe latte, czy wiele innych, każda z nich swym smakiem przyprawia o zawrót głowy i daje nam pozytywny impuls do aktywności.

środa, 30 styczeń 2019 14:31

Dlaczego warto mieć kota w domu?

Napisane przez

Decyzja o pojawieniu się w naszym domu zwierzęcia, jest decyzją bardzo odpowiedzialną. Trzeba uświadomić sobie, że od tej chwili zmieni się życie całej rodziny. Będziemy zmuszeni zmienić porządek dnia i niektóre nasze przyzwyczajenia. Posiadanie kota w domu niesie za sobą pewne „lekcje” dla człowieka. Mimo że koty mają opinie indywidualistów, to jednak bardzo przywiązują się do nas, uspokajają swoim specyficznym mruczeniem, rozbawiają nas. Pewne kocie zachowania powinniśmy przenieść do naszego ludzkiego życia.

piątek, 25 styczeń 2019 23:09

„Zielony parapet”

Napisane przez

Na przekór zimowej aurze możemy sprawić, że na naszym domowym parapecie zrobi się wiosennie. Kwiaty i zioła często stanowią piękną ozdobę okna. Uatrakcyjniają one wnętrza i powodują, że nasze mieszkanie nabiera przytulnego charakteru. Rośliny zielone poprawiają również mikroklimat. Coraz częściej sięgamy również po świeże zioła stosując je jako przyprawy do dań, wiadomo bowiem, że nadają one potrawom niespotykany smak i aromat. Warto zatem pokusić się o samodzielne uprawianie swojego domowego ogródka.

czwartek, 24 styczeń 2019 10:54

Dlaczego warto czytać książki?

Napisane przez

W dobie funkcjonowania Internetu większość informacji czerpiemy właśnie stamtąd. Prosta sprawa: klikamy i pojawia się całe spektrum informacji na interesujący nas temat. Jest to wygodne, oszczędza czas, a różnorodność wyboru jest olbrzymia. Jednak w związku z tym coraz rzadziej zaglądamy do książek papierowych. Piękne wydania klasyki literatury światowej często zdobią regały w naszych domach. Książki stanowią często tylko element dekoracyjny, a nawet mają świadczyć o poziomie intelektualnym właściciela. Statystyki wskazują, że spada również zainteresowanie korzystania z zasobów bibliotek publicznych. Należy uświadomić sobie, że czytanie książek to źródło wiedzy.

środa, 23 styczeń 2019 14:10

Nie dajmy się stresowi

Napisane przez

W psychologii pojęcie stresu jest definiowane jako dynamiczna relacja pomiędzy możliwościami jednostki, a wymogami sytuacji. Stres może być wywołany czynnikami fizycznymi lub psychologicznymi. Dużą sztuką i wysiłkiem jest radzenie sobie ze stresem, czyli opanowanie, zmniejszenie lub zaakceptowanie zewnętrznych i wewnętrznych bodźców.

wtorek, 22 styczeń 2019 13:59

Hejt – groźne zjawisko współczesnego świata

Napisane przez

Słowo „hejt” pochodzi z języka angielskiego („hate”) i oznacza ono „nienawidzić”. Hejterzy, czyli osoby wyrażające swoje opinie w sposób obraźliwy i nienawistny, znaleźli swoje miejsce w Internecie. Tam właśnie posługują się agresją w wypowiedziach. Są wrogo nastawieni do innych ludzi.

Strona 1 z 27
Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^