• 1
  • 2
  • 3

Artykuły (292)

czwartek, 30 lipiec 2020 14:27

ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą

Napisane przez

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Z programu mogą skorzystać osoby zagrożone utratą zdolności do pracy. Musi jednak istnieć szansa, że ją odzyskają po rehabilitacji.

niedziela, 17 maj 2020 12:46

Aqua vitae"- "woda życia"

Napisane przez

     Najpierw Władimir Arsienjew w powieści, potem Akiro Kurosawa w filmie (Oskar 1976) umieścili autentyczną postać myśliwego z plemienia Nanajów – Dersu Uzałę. W obu dziełach, główny motyw to konfrontacja światopoglądów judeochrześcijańskich białego człowieka z animizmem pierwotnego łowcy, nie znającego innych światów poza tajgą Kraju Ussuryjskiego. Jednym z obrazujących to przykładów jest epizod, w którym tytułowy bohater znalazłszy się w mieście, napotyka woziwodę. Zrozumiawszy, że ten za wodę żąda pieniędzy, Uzała wybucha gniewem tak wielkim, iż omal nie dochodzi do bójki, bo jakże można kupczyć dobrem, którego pełne są rzeki, i każde stworzenie powinno zażywać go do woli.

niedziela, 26 kwiecień 2020 11:34

Jak nie poczuć rytmu „BABY BLUESA”

Napisane przez

 O poporodowym smutku, o tym jak go rozpoznać i jak sobie z nim radzić pisze Janina Frączek, laureatka 6. edycji konkursu “Położna na medal”

wtorek, 14 kwiecień 2020 10:45

„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa”

Napisane przez

Psychoanaliza rozkwitła za sprawą Sigmunda Freuda i Carla Gustawa Junga na przełomie wieków XIX i XX. Ich teorie zrewolucjonizowały psychologię i psychiatrię, oraz zafascynowały miliony ludzi, w tym również tysiące artystów różnych dziedzin, dla których tematem stała się psychika i podświadomość ludzka. Kontynuatorem mistrzów był działający pokolenie później Amerykanin Charles Koch. Koch jak wielu w tym czasie, uważał, że psychoanaliza może być nauką ścisłą, jedynie należy stworzyć do tego odpowiednie narzędzia. I stworzył, albo przynajmniej tak mu się wówczas wydawało.

sobota, 04 kwiecień 2020 17:28

„Po takich jak ja nawet karetka nie przyjedzie. Po co?”

Napisane przez

Nowy raport Szlachetnej Paczki to diagnoza społecznego problemu samotności nazywanej największą epidemią XXI wieku. Publikacja zbiera najważniejsze statystyki  z komentarzami ekspertów oraz poruszające historie osób, które w wyniku przymusowej kwarantanny narażone są na pogłębiającą się samotność.

środa, 01 kwiecień 2020 13:40

Wilk ubity w śluzie

Napisane przez

Zajście miało miejsce w Przewięzi, wówczas jeszcze miejscowości leżącej poza granicami administracyjnymi Augustowa.

poniedziałek, 16 marzec 2020 14:38

Szkoła, czy sport ? Ile potrzeba, by stworzyć mistrza

Napisane przez

Konieczność chodzenia do szkoły, nauki języków i regularnych treningów nie zostawia dzieciom z drużyn juniorskich czasu wolnego na zabawy z rówieśnikami. Mimo to nie brakuje chętnych do poświęcenia każdej wolnej minuty na sport. Jak swój dzień organizują mali mistrzowie?

sobota, 07 marzec 2020 19:50

Czy bezpieczeństwo na drodze ma płeć?

Napisane przez

 Odwieczny spór pomiędzy kobietami a mężczyznami o umiejętności w prowadzeniu pojazdów i zachowanie na drodze ma w dużej mierze podłoże fizjologiczne i psychologiczne. Badania dowodzą, że o stylu jazdy decydują również hormony.

sobota, 15 luty 2020 17:56

Kosztowny „dymek”

Napisane przez

Udowodniono, że wychodzenie na papierosa w trakcie wykonywania obowiązków służbowych powoduje straty dla pracodawców. W niektórych krajach wdrożono w związku z tym kontrowersyjne wymagania dotyczące odpracowywania czasu spędzonego na paleniu. Czy w Polsce również dojdzie do takiej sytuacji?

czwartek, 13 luty 2020 17:50

Podlaski produkt lokalny. Augustowska jagodzianka

Napisane przez

- Smak jagodzianki poznałem na bazarze Różyckiego w Warszawie. Jeździłem tam z mamą, jako kilkuletni chłopak –wspomina Polikarp Augustyniak, który słynie z wyrobu „augustowskiej jagodzianki”. Produkuje ją w wakacyjnej stolicy regionu od 1973 r.

czwartek, 06 luty 2020 18:59

Augustów – zakochane miasto

Napisane przez

Jak co roku, 14 lutego wszyscy zakochani będą obchodzić swoje święto – Walentynki. W tym dniu słowa miłość, serce, kochać, odmieniane są przez wszystkie przypadki i osoby. Piękne jest to, że ci, którzy darzą się miłością, starają się być jak najbliżej swoich drugich połówek. Kwiaty, spacery, weekendowe wyjazdy, prezenty, zaproszenia na koncerty, wspólne kolacje – to sposoby na spędzenie czasu ze swoimi ukochanymi. W związku ze zbliżającym się świętem zakochanych postanowiliśmy sprawdzić jakie propozycje mają augustowskie restauracje dla swoich gości.

niedziela, 26 styczeń 2020 12:41

Augustów w liczbach

Napisane przez

Niezaprzeczalnym jest, że Augustów leży w atrakcyjnym rejonie Polski i swoimi walorami przyrodniczymi przyciąga wielu turystów. Ale czy mieszkańcy miasta są nim równie zachwyceni jak wczasowicze? Jak przedstawiają się statystyki dotyczące liczby mieszkańców miasta oraz ich migracji? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Strona 1 z 25
DrewSot