• 1
  • 2
  • 3

Artykuły (219)

"Szewc bez butów chodzi". To piękne polskie przysłowie oddaje charakter dość groteskowej sytuacji. Podczas gdy media w całej Polsce rozpisują się na temat skradzionego spod augustowskiej komendy Porsche, augustowska policja przestrzega przed... kradzieżami, apelując o właściwe zabezpieczenie swojego mienia.

czwartek, 14 czerwiec 2018 18:44

Augustowski Kongres Uzdrowisk w... Druskiennikach

Napisane przez

Przygotowując plan XXVII Kongresu Uzdrowisk Polskich w Augustowie (14-16 czerwca 2018) nie zaproponowano miejscowym specjalistom spotkania, na którym mogliby omówić i wspólnie zastanowić się, co chcieliby pokazać gościom. A okazuje się, że Augustów również ma się czym pochwalić.

Rodziny, w których dzieci uczęszczają do szkoły, oprócz pieniędzy z programu Rodzina 500 plus dostaną wkrótce po 300 złotych do wyprawki. Wszystko dzięki świadczeniu „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka bez względu na dochody rodziny. Już teraz warto wziąć pod rozwagę wniosek o owe świadczenie. Dlaczego?

poniedziałek, 04 czerwiec 2018 18:08

Nowe prawo drogowe weszło w życie, ale jeszcze nie działa

Napisane przez

Znowelizowane przepisy, które weszły w życie z dniem 4 czerwca, mówią o możliwości jazdy bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC. Faktycznie będzie to legalne dopiero po 3 miesiącach od dnia, w którym minister cyfryzacji opublikuje o tym komunikat w Biuletynie Informacji Publicznej.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Augustowie pod hasłem "Polska rodziną silna!" rozpoczął się Mszą w Bazylice o godz. 12.00. Po jej zakończeniu blisko 300 uczestników przeszło na Rynek Zygmunta Augusta, skąd przemaszerowali w stronę Necka. Marsz uświetniła orkiestra dęta z Suchowoli. Ok. 14:00 cały plac przy amfiteatrze wypełnił się rodzinami, które chętnie brały udział w licznych atrakcjach pikniku. Nie zabrakło też ludzi starszych i młodzieży.

piątek, 01 czerwiec 2018 18:35

Na rondzie dalej korki…

Napisane przez

Na temat korków wokół ronda Solidarności w Augustowie pisaliśmy już w 2016 roku (Korki na rondzie). Od tamtej pory temat był wielokrotnie poruszany przez mieszkańców jak też radnych miejskich. Były wysyłane w tej sprawie pisma do GDDKiA, na które odpowiedź była jasna - zatorów nie stwierdzono. Tymczasem w Augustowie sezon turystyczny ruszył pełną parą, pogoda dopisuje, a więc i turystów jest z każdym tygodniem coraz więcej.

To jego drugi nagrodzony film. Michał „debeściak” o którym pisaliśmy już na naszych łamach, okazał się najlepszym spośród wszystkich uczestników V Konkursu o Żołnierzach Wyklętych.

piątek, 01 czerwiec 2018 12:38

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Napisane przez

Dnia 1 czerwca dzieci na całym świecie mają swoje wielkie święto. W wielu miastach w Polsce odbywać się dziś będą związane z tym liczne atrakcje.

czwartek, 31 maj 2018 00:04

Boże Ciało

Napisane przez

Święto Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) to ruchome święto, wypadające dokładnie 60 dni po Wielkanocy i przypadające zawsze w czwartek. Obchody tego dnia są związane z ustanowieniem Eucharystii przez Jezusa Chrystusa. W Kościele Katolickim jest to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. W Polsce Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

czwartek, 31 maj 2018 00:01

Światowy Dzień bez Papierosa

Napisane przez

Dziś dzień, który przypomina nam jak bardzo szkodliwe jest palenie tytoniu - Światowy Dzień bez Papierosa.

poniedziałek, 28 maj 2018 15:20

Ratujmy pszczoły!

Napisane przez

Pszczoły odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie. Niestety od końca lat 90-tych obserwuje się drastyczne zmniejszenie ilości tych pożytecznych owadów.

„Wcześniej zawsze sobie powtarzałem, że nigdy nie zgotuję takiego losu swoim dzieciom, że nie będę taki. Miałem piękne wizje, perspektywy odnośnie swojej rodziny i wychowania dzieci, a alkohol wszystko to zniweczył. Te wartości zostały zniszczone”.

Strona 1 z 19
Zakład stolarski
Foto Bajka - VHS
Foto Bajka - Fotograf
Zalew Mobile
MIRAD - Bar przy kominku
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Czerwiec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Inter Meble
Zajazd WIWA
Tepete - Auto zastępcze
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^