• 1
  • 2

Artykuły (300)

wtorek, 25 styczeń 2022 13:16

Radni powiatowi dali podwyżkę sobie i staroście

Napisane przez

Wprawdzie niejednogłośnie, ale zdecydowali o podniesieniu diet radnych oraz wynagrodzenia Starosty Jarosława Szlaszyńskiego.

czwartek, 28 październik 2021 16:46

Wszystkich Świętych – dodatkowe linie autobusowe

Napisała

Przedsiębiorstwo Transportowe Necko wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu augustowian i uruchamia dodatkowe i rozszerzone połączenia autobusowe w okresie Wszystkich Świętych. Sprawdź rozkłady jazdy!

wtorek, 26 październik 2021 17:00

Mieszkańcy Augustowa zatrzymani za kradzież perfum

Napisane przez

Augustowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież perfum z drogerii. W trakcie zatrzymania policjanci przy mężczyznach znaleźli środki odurzające. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana, amfetamina oraz tabletki MDMA. Mieszkańcy Augustowa usłyszeli już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

czwartek, 22 kwiecień 2021 13:51

Nie żyje abp Wojciech Ziemba

Napisała

Wczoraj (21 kwietnia) zmarł arcybiskup Wojciech Ziemba. Duchowny był pierwszym biskupem Diecezji Ełckiej, która to dziś (22 kwietnia) przekazała tą przykrą wiadomość.

Wczoraj (17 marca) doszło do dużego pożaru na ulicy Słowackiego w Augustowie. W akcji gaśniczej brało udział aż osiem zastępów straży pożarnej. Żywioł spowodował jednak ogromne straty, których nie dało się uniknąć.

niedziela, 03 styczeń 2021 18:08

Potrzebne są radykalne systemowe zmiany

Napisane przez

Wywiad z Agnieszką Oczkowską, mamą trójki niepełnosprawnych dzieci.

Od 28 grudnia obowiązuje nas tzw. Narodowa Kwarantanna. W tym czasie siłownie, kluby fitness, baseny i większość miejsc gdzie moglibyśmy spalić nadmiarowe kalorie oraz zgubić kilka kilogramów, pozostają zamknięte. Potrwa to przynajmniej do 17 stycznia, co wymusza na nas zrewidowanie naszych standardowych noworocznych postanowień.

Bardzo często osoby mieszkające w Suwałkach, Sejnach i Augustowie pytają się o możliwość podjęcia zawodowej służby wojskowej. W odpowiedzi na zainteresowanie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach przedstawia ofertę 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku. Jednostka poszukuje kandydatów do zawodowej służby wojskowej na stanowiska w korpusie podoficerów:

czwartek, 30 lipiec 2020 14:27

ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą

Napisane przez

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Z programu mogą skorzystać osoby zagrożone utratą zdolności do pracy. Musi jednak istnieć szansa, że ją odzyskają po rehabilitacji.

niedziela, 17 maj 2020 12:46

Aqua vitae"- "woda życia"

Napisane przez

     Najpierw Władimir Arsienjew w powieści, potem Akiro Kurosawa w filmie (Oskar 1976) umieścili autentyczną postać myśliwego z plemienia Nanajów – Dersu Uzałę. W obu dziełach, główny motyw to konfrontacja światopoglądów judeochrześcijańskich białego człowieka z animizmem pierwotnego łowcy, nie znającego innych światów poza tajgą Kraju Ussuryjskiego. Jednym z obrazujących to przykładów jest epizod, w którym tytułowy bohater znalazłszy się w mieście, napotyka woziwodę. Zrozumiawszy, że ten za wodę żąda pieniędzy, Uzała wybucha gniewem tak wielkim, iż omal nie dochodzi do bójki, bo jakże można kupczyć dobrem, którego pełne są rzeki, i każde stworzenie powinno zażywać go do woli.

niedziela, 26 kwiecień 2020 11:34

Jak nie poczuć rytmu „BABY BLUESA”

Napisane przez

 O poporodowym smutku, o tym jak go rozpoznać i jak sobie z nim radzić pisze Janina Frączek, laureatka 6. edycji konkursu “Położna na medal”

wtorek, 14 kwiecień 2020 10:45

„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa”

Napisane przez

Psychoanaliza rozkwitła za sprawą Sigmunda Freuda i Carla Gustawa Junga na przełomie wieków XIX i XX. Ich teorie zrewolucjonizowały psychologię i psychiatrię, oraz zafascynowały miliony ludzi, w tym również tysiące artystów różnych dziedzin, dla których tematem stała się psychika i podświadomość ludzka. Kontynuatorem mistrzów był działający pokolenie później Amerykanin Charles Koch. Koch jak wielu w tym czasie, uważał, że psychoanaliza może być nauką ścisłą, jedynie należy stworzyć do tego odpowiednie narzędzia. I stworzył, albo przynajmniej tak mu się wówczas wydawało.

Strona 1 z 25
Gruby Benek