• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 15 styczeń 2019 14:24

Czas karnawału

Napisane przez  KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Karnawał, zwany zapustami, to wyjątkowy okres kiedy oddajemy się zabawom, tańcom i wszelkim rozrywkom. Wraz z przyjaciółmi i rodziną bierzemy udział w balach, zabawach, dyskotekach i tak zwanych „domówkach”.

Corocznie karnawał rozpoczyna się o tej samej porze, czyli dzień po święcie Trzech Króli i trwa do Środy Popielcowej. Środa Popielcowa nie jest świętem stałym i obchodzimy ją 46 dni przed Wielkanocą. W 2019 roku będzie to 6 marca. Ostatnią natomiast sobotą karnawału będzie 2 luty. Środę Popielcową poprzedzają tak zwany „śledzik” oraz Tłusty Czwartek.

Historia zapustów

Pierwsze informacje o świętowaniu karnawału pochodzą z XVI wieku. Wówczas duchowni uważali okres zabaw karnawałowych jako czas rozpusty i rozwiązłości. Z czasem jednak poglądy te uległy zmianie. Nikt już dzisiaj nie traktuje karnawału jako godzenie w moralne wartości. Nie tylko w Polsce świętowany jest ten radosny czas. Do najbardziej znanych należą: karnawał w Rio de Janeiro, w Wenecji czy w Nicei. Karnawał kończy się Środą Popielcową, a ostatni czwartek przed Popielcem to Tłusty Czwartek. Tradycyjnie raczymy się wtedy pączkami.

Kreacje i makijaże

Aż do ostatniego tygodnia karnawału kobiety błyszczą wymyślnymi makijażami, pięknymi kreacjami, zaś wszyscy tryskają szampańskim humorem. Niezależnie od rozmachu imprezy każda kobieta pragnie mieć piękną, modną i niepowtarzalną suknię wieczorową, która pasuje zarówno na starannie przygotowaną „domówkę”, na potańcówkę oraz oczywiście na bal. W ten sposób elegancko ubrana kobieta, z przystojnym mężczyzną u swego boku, może oddać się karnawałowym szaleństwom.

Zatem życząc sobie wzajemnie szampańskiej zabawy, ruszajmy w tany!

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^