• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 15 styczeń 2019 14:24

Czas karnawału

Napisane przez KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Karnawał, zwany zapustami, to wyjątkowy okres kiedy oddajemy się zabawom, tańcom i wszelkim rozrywkom. Wraz z przyjaciółmi i rodziną bierzemy udział w balach, zabawach, dyskotekach i tak zwanych „domówkach”.

Corocznie karnawał rozpoczyna się o tej samej porze, czyli dzień po święcie Trzech Króli i trwa do Środy Popielcowej. Środa Popielcowa nie jest świętem stałym i obchodzimy ją 46 dni przed Wielkanocą. W 2019 roku będzie to 6 marca. Ostatnią natomiast sobotą karnawału będzie 2 luty. Środę Popielcową poprzedzają tak zwany „śledzik” oraz Tłusty Czwartek.

Historia zapustów

Pierwsze informacje o świętowaniu karnawału pochodzą z XVI wieku. Wówczas duchowni uważali okres zabaw karnawałowych jako czas rozpusty i rozwiązłości. Z czasem jednak poglądy te uległy zmianie. Nikt już dzisiaj nie traktuje karnawału jako godzenie w moralne wartości. Nie tylko w Polsce świętowany jest ten radosny czas. Do najbardziej znanych należą: karnawał w Rio de Janeiro, w Wenecji czy w Nicei. Karnawał kończy się Środą Popielcową, a ostatni czwartek przed Popielcem to Tłusty Czwartek. Tradycyjnie raczymy się wtedy pączkami.

Kreacje i makijaże

Aż do ostatniego tygodnia karnawału kobiety błyszczą wymyślnymi makijażami, pięknymi kreacjami, zaś wszyscy tryskają szampańskim humorem. Niezależnie od rozmachu imprezy każda kobieta pragnie mieć piękną, modną i niepowtarzalną suknię wieczorową, która pasuje zarówno na starannie przygotowaną „domówkę”, na potańcówkę oraz oczywiście na bal. W ten sposób elegancko ubrana kobieta, z przystojnym mężczyzną u swego boku, może oddać się karnawałowym szaleństwom.

Zatem życząc sobie wzajemnie szampańskiej zabawy, ruszajmy w tany!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
MIRAD - Bar przy kominku

Najnowsze komentarze