• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 30 styczeń 2019 14:31

Dlaczego warto mieć kota w domu?

Napisane przez  KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Decyzja o pojawieniu się w naszym domu zwierzęcia, jest decyzją bardzo odpowiedzialną. Trzeba uświadomić sobie, że od tej chwili zmieni się życie całej rodziny. Będziemy zmuszeni zmienić porządek dnia i niektóre nasze przyzwyczajenia. Posiadanie kota w domu niesie za sobą pewne „lekcje” dla człowieka. Mimo że koty mają opinie indywidualistów, to jednak bardzo przywiązują się do nas, uspokajają swoim specyficznym mruczeniem, rozbawiają nas. Pewne kocie zachowania powinniśmy przenieść do naszego ludzkiego życia.

Cztery powody, dla których warto mieć w domu kota

Po pierwsze, obserwując naszego kota zauważamy, że już po niewielkim wysiłku szuka sobie ciepłego, przytulnego miejsca na drzemkę i regenerację sił. Przychodząc do domu po pracy zwykle natychmiast przystępujemy do różnych domowych obowiązków. I tutaj weźmy przykład z naszego kota: usiądźmy wygodnie i odpocznijmy zanim rzucimy się w wir pracy.

Po drugie, niekoniecznie musimy być zmęczeni, aby wyciągnąć się na kanapie i zrelaksować się. W wolnych od zajęć chwilach należy pozwolić organizmowi na „lenistwo”. I w tym przypadku przykładem może służyć nam nasz kot. Wyleguje się w nasłonecznionych miejscach, przeciąga się, drzemie.

Po trzecie, nasze koty potrafią cieszyć się z małych rzeczy. Kiedy mają ochotę na zabawę, nie muszą mieć wyszukanych rekwizytów. Często do szczęścia wystarczy im kulka papieru, czy kawałek szeleszczącej folii, za którymi biegają, przerzucają z łapy do łapy. Każdy powód jest dobry, aby świetnie się bawić. Kocie harce pokazują człowiekowi w jaki sposób można bezkrytycznie i beztrosko cieszyć się życiem. To małe rzeczy, którymi nauczymy się cieszyć sprawią, że staniemy się mniej zestresowani i szczęśliwsi.
 
Po czwarte, znane jest powiedzenie, że kot chodzi własnymi drogami. Jest indywidualistą. Zanim wybierze nas na swoich przyjaciół, zanim nam zaufa, zwykle upływa sporo czasu. Nie przychodzi natychmiast na nasze wołanie, jak na przykład pies. Podejmuje własne decyzje. Może powinniśmy zastanowić się, czy w naszym życiu nie warto być takim indywidualistą. Nie ulegać każdemu, nie zabiegać o względy innych za wszelką cenę. Może trzeba po prostu być sobą, jak kot.

Główne atuty mruczących futrzaków

Koty należą do jednych z najpiękniejszych zwierząt. Poruszają się z gracją, są dostojne i eleganckie, jak również szybkie i zwinne. Mnogość ras pozwala nam na wybór odpowiedniego dla nas osobnika.
 
Koty w swej doskonałości są również świetnie wyposażone w atrybuty obronne. Mają bardzo ostre pazury i zęby, co pozwala im z dobrym skutkiem polować, a także wspinać się na pionowe przedmioty.

Od dawien dawna kotom przypisywane są magiczne właściwości. Jest w nich pewna tajemniczość, co zmusza nas do zachowania wobec nich szacunku.

Koty mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Cóż może być przyjemniejszego, niż głaskanie mruczącego na naszych kolanach zwierzęcia? Odprężamy się dzięki przyjemnym doznaniom spowodowanym kontaktem z naszym kotem. Osoby samotne, dzięki posiadaniu kota, stają się za niego odpowiedzialne i mogą poczuć się znowu potrzebne. Naukowcy stwierdzili, że obcowanie z kotem obniża poziom cholesterolu, ma wpływ na ciśnienie krwi, zmniejsza się o 40 proc. ryzyko zawału. Dzieci, które wychowują się z kotami, wykazują większą odporność na różnego rodzaju choroby, w tym alergie.

Koty zmuszają nas niejako do utrzymywaniu porządku w naszym domu. Rzeczy pozostawione przez nas w zasięgu wzroku kota, natychmiast stają się miejscem, gdzie może się zdrzemnąć. Pięknie wyprasowane ubrania, odzież, której nie zdążyliśmy schować do szafek, zwinięte w kulki skarpety, to rzeczy, które mogą posłużyć naszemu pupilowi do smacznej drzemki lub szalonej zabawy.

Podsumowując, warto mieć kota w swoim domu, gdyż może być on przyjacielem kiedy czujemy się samotni i dobrym nauczycielem odpowiedzialności i systematyczności. Nie trzeba też wydawać dużo pieniędzy, aby kupić kota. Wystarczy odwiedzić schronisko dla zwierząt, gdzie czekają na nas osamotnione zwierzaki.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^