• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 05 marzec 2019 13:04

Dzień Teściowej

Napisane przez  KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Wiadomo, że słowo „teściowa” często kojarzyło się z heterą, marudą i wiecznie niezadowoloną z zięcia lub synowej osobą. Pierwszym miejscem, w którym oddano cześć teściowej był Teksas. W Europie rolę teściowej jako pierwsi docenili Francuzi. W Polsce Dzień Teściowej pojawił się w latach 80-tych. Obecnie, między innymi dzięki Internetowi, święto to zyskało więcej zwolenników.

Ile znaczy teściowa?

Wiadomym jest, że bez teściowej synowe nie mieliby wspaniałych mężów, a zięciowie cudownych żon. Dzięki teściowym wychowanie dzieci jest łatwiejsze, bo przecież pomaga w tym „babcia na medal”. Cóż zrobiliby młodzi rodzice, jeśli chcieliby oderwać się na chwilę od rodzinnych obowiązków i wyskoczyć na imprezę, gdyby nie czekająca na takie chwile teściowa? Babcia zawsze ma czas, aby poświęcić go swoim wspaniałym wnuczętom. Zatem należy pamiętać, że teściowe zawsze służą pomocą, wsparciem i trochę „gderliwym oddaniem” swoim dzieciom. Dlatego należy dobrze zastanowić się, czego życzyć swojej teściowej z okazji jej święta. Czy można złożyć jej zabawne życzenia, licząc na jej poczucie humoru, żeby zostały one odebrane jako żart, a nie doprowadziły do tego, aby teściowa się obraziła. Brak poczucia humoru teściowej może raz na zawsze zaprzepaścić niedzielne spotkania na obiadkach i pozbawić zięciów i synowe najlepszych na świecie deserów.
 
O teściowej pół żartem, pół serio

Krążą teorie, że teściowe rzekomo nie znoszą swoich zięciów za to, że zabrali im ich ukochane córeczki. Wiadomo też, że żaden zięć nie jest wart jej największego skarbu. Jednak jedno ze słynnych powiedzeń, że teściowa jest jak nietoperz: niedowidzi, niedosłyszy, a wszystkiego się czepia, dziś już jest rzadziej cytowane. Zięciowie i synowe bardziej doceniają swoje teściowe, gdyż bez nich życie jest o wiele trudniejsze. W dobie Internetu, gdy również teściowe mają do niego dostęp, bardzo zmieniła się ich rola w rodzinach. Co by nie mówić o ich trudnym charakterze, który ukształtowały przecież lata przeżytych doświadczeń zawodowych i rodzinnych, teściowa to osoba, do której bardzo często młodzi zwracają się o pomoc czy radę. To one przelewają całą swoją miłość na wnuki, chcąc zrekompensować często te braki, które zdarzały się w ich młodym życiu. Należy szanować teściowe, czerpać z ich doświadczeń, ale młode małżeństwo musi układać swoje życie według własnych standardów, czasem popełniając błędy, potykając się o liczne przeszkody.

Nikt przecież nie „połknął wszystkich rozumów”, nawet teściowa.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^