• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 18 marzec 2019 17:28

Baje, baje, bajanie!

Napisane przez MR

Słyszeliście kiedyś o Nocnicy, Dobrochoczym albo Bzionku? W te istoty wierzyli nasi słowiańscy przodkowie, a wiedzę o nich zebrał w „Bestiariuszu Słowiańskim” pisarz i ilustrator Witold Vargas, który przyjechał do Augustowa na prawdziwy maraton spotkań autorskich.

11 i 12 marca w bibliotekach Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 odbyło się sześć spotkań z Witoldem Vargasem, w których uczestniczyło 300 uczniów z ośmiu szkół z Augustowa, Lipska, Nowinki i Jabłońskich.

Vargas to znakomity gawędziarz, który porywa słuchaczy w świat swojej niezwykłej wyobraźni. Dzieci miały okazję wysłuchać jego wspaniałych opowieści, śledzić na żywo proces powstawania ilustracji do książek, a nawet śpiewać z autorem improwizowane piosenki.

Wyszły zadowolone, zaopatrzone w książki i autografy, a według słów rodziców długo jeszcze przeżywały to, co zobaczyły i usłyszały. Spotkania zorganizowało Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie w ramach projektu „Baje, baje, bajanie!”, który sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Monika Rowińska

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
GENERALI
KA-MIX
Moringa (na widelcu)
Drewno opałowe
Weterynarz