• 1
  • 2
  • 3
środa, 17 kwiecień 2019 12:46

Z Augustowa na Sycylię za 1 euro

Napisał

Wielu mieszkańców Augustowa narzeka na miejsce, w którym mieszka - bo jest za zimno, bo zbyt mało atrakcji, bo czują się znudzeni oglądaniem codziennie tego samego widoku. Szary obraz codzienności możemy jednak zmienić, a bardzo ciekawą możliwość zaoferowały małe Sycylijskie miasteczka, które zmagają się z wyludnieniem.

Władze miasteczka Mussomeli zaoferowały mieszkania, które możemy kupić już za 1 euro, czyli 4 zł. Brzmi jak bajka, prawda? I po części nią jest, ponieważ, mimo, że za nieruchomość rzeczywiście płacimy symboliczną kwotę musimy jeszcze ją wyremontować. Dostajemy na to od władz miasta 5 lat. Średni koszt takiej renowacji wyceniany jest na 700 euro za metr kwadratowy. Dochodzą także jeszcze dodatkowe opłaty administracyjne pomiędzy 2500 euro a 4000 euro.

Na zdjęciach udostępnionych przez władze miasta widać, że mieszkania wymagają kapitalnego remontu. Jednak czy urokliwość tego miejsca nie wynagrodzi trudów związanych z remontem? Co by nie mówić, miasteczko położone na wzgórzu, mające średniowieczną historię może wzbudzić zainteresowanie. Poniżej, parę przykładowych zdjęć, które pokazują jak wygląda Mussomeli.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
DANBUS
Moringa (na widelcu)
Weterynarz
KA-MIX
GENERALI
Drewno opałowe