• 1
  • 2
środa, 17 kwiecień 2019 12:46

Z Augustowa na Sycylię za 1 euro

Napisał

Wielu mieszkańców Augustowa narzeka na miejsce, w którym mieszka - bo jest za zimno, bo zbyt mało atrakcji, bo czują się znudzeni oglądaniem codziennie tego samego widoku. Szary obraz codzienności możemy jednak zmienić, a bardzo ciekawą możliwość zaoferowały małe Sycylijskie miasteczka, które zmagają się z wyludnieniem.

Władze miasteczka Mussomeli zaoferowały mieszkania, które możemy kupić już za 1 euro, czyli 4 zł. Brzmi jak bajka, prawda? I po części nią jest, ponieważ, mimo, że za nieruchomość rzeczywiście płacimy symboliczną kwotę musimy jeszcze ją wyremontować. Dostajemy na to od władz miasta 5 lat. Średni koszt takiej renowacji wyceniany jest na 700 euro za metr kwadratowy. Dochodzą także jeszcze dodatkowe opłaty administracyjne pomiędzy 2500 euro a 4000 euro.

Na zdjęciach udostępnionych przez władze miasta widać, że mieszkania wymagają kapitalnego remontu. Jednak czy urokliwość tego miejsca nie wynagrodzi trudów związanych z remontem? Co by nie mówić, miasteczko położone na wzgórzu, mające średniowieczną historię może wzbudzić zainteresowanie. Poniżej, parę przykładowych zdjęć, które pokazują jak wygląda Mussomeli.

Taekwondo
Gruby Benek