• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 20:45

"500 Plus" na pierwsze dziecko

Napisał

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie nowelizacji programu 500 plus. Na czym będą polegać zmiany? Zapraszamy do lektury tekstu.

 

Zgodnie z projektem zmian w programie od 1 lipca 2019 roku świadczenie to będzie przysługiwało również na pierwsze dziecko. I to bez względu na dochody rodziny. Warto również wspomnieć o tym, że nie zmieni to niczego jeśli chodzi o przepisy dotyczące pozostałych dzieci. W sumie, wsparcie finansowe otrzyma blisko 6,8 miliona osób, które mają poniżej 18 lat.

Dzięki rezygnacji z kryterium dochodowego uproszczeniu ulegną również formalności związane z uzyskaniem świadczenia. Pracownicy gminni zostaną odciążeni z ustalenia dochodów na starcie i w trakcie uzyskiwania wsparcia finansowego. Zweryfikowanie uprawnienia będzie całkowicie zautomatyzowane. Projekt przewiduje wręcz rezygnację z wydawania decyzji administracyjnej. Rodzic otrzyma na skrzynkę e-mailową (gdy nie ma, odbierze osobiście) automatycznie wygenerowaną informację o przyznaniu świadczenia. Nieodebranie wiadomości nie wstrzyma wypłaty.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
Zakład stolarski
MIRAD - Bar przy kominku
DANBUS
KA-MIX
Drewno opałowe
GENERALI
Moringa (na widelcu)
Weterynarz