• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 20:45

"500 Plus" na pierwsze dziecko

Napisał

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie nowelizacji programu 500 plus. Na czym będą polegać zmiany? Zapraszamy do lektury tekstu.

 

Zgodnie z projektem zmian w programie od 1 lipca 2019 roku świadczenie to będzie przysługiwało również na pierwsze dziecko. I to bez względu na dochody rodziny. Warto również wspomnieć o tym, że nie zmieni to niczego jeśli chodzi o przepisy dotyczące pozostałych dzieci. W sumie, wsparcie finansowe otrzyma blisko 6,8 miliona osób, które mają poniżej 18 lat.

Dzięki rezygnacji z kryterium dochodowego uproszczeniu ulegną również formalności związane z uzyskaniem świadczenia. Pracownicy gminni zostaną odciążeni z ustalenia dochodów na starcie i w trakcie uzyskiwania wsparcia finansowego. Zweryfikowanie uprawnienia będzie całkowicie zautomatyzowane. Projekt przewiduje wręcz rezygnację z wydawania decyzji administracyjnej. Rodzic otrzyma na skrzynkę e-mailową (gdy nie ma, odbierze osobiście) automatycznie wygenerowaną informację o przyznaniu świadczenia. Nieodebranie wiadomości nie wstrzyma wypłaty.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot