• 1
  • 2
  • 3
sobota, 22 czerwiec 2019 10:58

Jak pić kawę?

Napisał
Jak pić kawę? pixabay.com

Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez co najmniej filiżanki kawy. Warto jednak wiedzieć, kiedy i jak ją pić by pomagała, a nie szkodziła zdrowiu.

 

Jak twierdzą naukowcy należy unikać spożywania między 8:00 a 9:00 rano. Wówczas to poziom kortyzolu w organizmie jest w naturalny sposób wysoki. Jeśli będziemy pić kawę w w takich godzinach regularnie, po jakimś czasie trudno nam się będzie dobudzić. Potrzeba będzie wówczas kawy w coraz większych ilościach i coraz mocniejszej.

Kawę mogą również spożywać osoby z nadciśnieniem. Należy jednak pamiętać,że trzeba to wówczas robić regularnie. 1-2 filiżanki dziennie. Warto pamiętać o tym, że należy unikać picia jednej kawy małymi łyczkami przez parę godzin. Wówczas ciśnienie będzie podniesione non-stop, co nie jest dobre dla organizmu.

Czasem, gdy pijemy kawę nieregularnie odczuć możemy kołatanie serca. Może to oznaczać nadwrażliwość na kofeinę. Zwykle pojawia się ona, gdy pijemy kawę od czasu do czasu. Wówczas możemy próbować przyzwyczaić organizm do kofeiny, powinniśmy robić to jednak ostrożnie.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot