• 1
 • 2
 • 3
sobota, 27 lipiec 2019 15:59

Wolne niedziele przyniosły niższe ceny

Napisał

Wolne niedziele przyniosły niższe ceny w soboty - tak wynika z raportu opublikowanego przez Stowarzyszenie Polskiej Rady Centrów Handlowych. Wszystko przez to, że pojawiło się więcej promocji.

 

W opinii ekspertów, mimo że w Polsce nie ma uregulowanej polityki wyprzedażowej, spory wpływ na nowe zakupowe zwyczaje Polaków wprowadziła ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele.

Jak powiedział dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński, trend promocji weekendowych pojawił się po wprowadzeniu ograniczenia handlu w niedziele. Chodzi o przyzwyczajenie polskiego klienta, że zakupy robi w sobotę, zwłaszcza w dyskoncie.
"Duże sieci dyskontowe cały czas prowadzą wojnę cenową, w której stosują różne metody marketingowe, w tym również wyprzedaże sezonowe."

Ptaszyński nie sądzi, by "handlowcy rozwijali strategię marketingową w stronę wyprzedaży sezonowych", raczej będą bardziej stawiać sprzedaż internetową.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Kuska czwartek, 01 sierpień 2019 20:00 napisane przez Kuska

  co z tego, jak nikogo nie interesuje w tym kraju spoleczenstwo i jego opinia. rzad robi co chce to dawno nie jest demokracja

 • Link do komentarza damian czwartek, 01 sierpień 2019 16:47 napisane przez damian

  Ale widac rzad w ogole sie nie interesuje spoleczenstwem. Przeciez maja nas w nosie, byle tylko wygrac i swoje przeglosowac

 • Link do komentarza obserwator wtorek, 30 lipiec 2019 17:35 napisane przez obserwator

  No no i wyższe w inne dni tygodnia :) zakaz handlu przyniósł też upadek mniejszym sklepom oraz ograniczenie nam jako konsumentom, wolnego wyboru kiedy możemy iść do sklepu. O ogromnych kolejkach w soboty nie wspomnę.

 • Link do komentarza Tomek wtorek, 30 lipiec 2019 16:12 napisane przez Tomek

  Najgorsze jest to że przyniosły również wiele upadłości firm, które po zakazie handlu przestały sobie radzić.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot