Wydrukuj tę stronę
niedziela, 18 sierpień 2019 14:59

Bezpieczna podróż ze zwierzętami

Napisał

Według statystyk, swojego pupila na urlop zabiera nawet dwie trzecie Polaków, nie wszyscy jednak wiedzą, jak bezpiecznie podróżować z zwierzętami. Dziś przypomnimy jak to robić.

 

Wśród zasad, o jakich powinni pamiętać właściciele czworonogów jest m.in. staranne przygotowanie przestrzeni przeznaczonej dla psa lub kota w taki sposób, aby zapewnić im "równe, ale miękkie, wygodne i stabilne podłoże". Zwierząt nie powinno przewozić się "luzem" w samochodzie - zawsze powinny być wożone w tzw. transporterkach lub w odpowiednich uprzężach, czy pasach.

Podróżując ze zwierzętami powinno się także jechać ostrożnie i pamiętać, by nie hamować zbyt gwałtownie. W trakcie podróży należy wziąć także pod uwagę potrzeby fizjologiczne zwierząt i pamiętać, by co pewien czas robić postoje.

Eksperci wskazują również, że najważniejsze jest, by w czasie podróży w upale nie pozostawiać zwierząt samych w nagrzanym samochodzie, a w trakcie postoju - w nieznanej okolicy - zapinać psa na smyczy i nie pozwolić mu biegać bez opieki.

Co ciekawe, zalecane jest także, by w trakcie jazdy nie słuchać zbyt głośnej muzyki, ponieważ może ona dodatkowo stresować domowych pupili. Niektóre z czworonogów cierpią również na chorobę lokomocyjną - w trakcie podróży trzeba zwracać większą uwagę na zachowanie zwierząt.