• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
wtorek, 03 wrzesień 2019 13:59

Ogólnopolska kampania informacyjna pn. „Produkt polski”

Napisał

Polacy coraz większą uwagę zwracają na skład i pochodzenie produktu i coraz częściej sięgają po żywność polską. Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „Produkt polski”. Grafika nawiązuje do polskiej flagi i jest łatwo zauważalna.

 

Polacy coraz większą uwagę zwracają na skład i pochodzenie produktu i coraz częściej sięgają po żywność polską, bez sztucznych dodatków i konserwantów. Dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi. Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „Produkt polski” i zasady jego stosowania. Znak „Produkt polski” grafiką nawiązuje do polskiej flagi i jest łatwo zauważalny.

Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem, że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach wybierając żywność z oznaczeniem „Produkt polski”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Dodatkowo kupując polskie produkty, mamy wpływ na wzrost sprzedaży krajowych produktów i zachęcamy producentów do umieszczania na artykułach żywnościowych znaku „Produkt polski”.

O tym i innych systemach znakowania żywności, o produktach ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych, dowiesz się na: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/jakosc-zywnosci

UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
Weterynarz
KA-MIX