• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 05 wrzesień 2019 19:51

Jakie inwestycje drogowe w następnym roku?

Napisał

Łącznie nawet kilkanaście inwestycji drogowych planują na następny rok zarówno władze Augustowa, jak i władze powiatowe. Oba samorządy złożyły już wnioski o dofinansowania do Funduszu Dróg Samorządowych.

 

W roku 2020 burmistrz Augustowa chce zrealizować osiem inwestycji, a starosta natomiast cztery. Jak zapewnia Mirosław Karolczuk, na liście zaplanowanych remontów znajdują się ulice, które na odpowiednią nawierzchnię czekają nawet kilkadziesiąt lat.

"Jest taka ulica, na którą czeka wielu mieszkańców, czyli Hotelowa - przedłużenie Szpitalnej. Ulica ta bardzo skraca drogę dla osób pracujących czy mieszkających w Koszarach. Chcemy budować też ulice Śliwkową, Derak, Mirabelki, Ziemiańską, Bystrą, Myśliwską i Grzybową."

Na temat nowych inwestyci wypowiedział się rownież Jarosław Szleszyński, starosta augustowski. Jak twierdzi zamierza przebudowywać drogi gminne - wraz z samorządami, które będą partycypowały w kosztach tych inwestycji.

"Na terenie gminy Nowinka będzie kontynuacja modernizacji drogi idącej z Nowinki, przez Podnowinkę, Ateny w kierunku Bryzgla. Na terenie gminy Sztabin pragniemy zbudować most w Jagłowie na rzece Biebrzy o długości 46 metrów. Wartość tej inwestycji wyniesie 8 mln złotych. Z kolei w gminie Płaska chcemy wybudować fragment drogi na trasie Gruszki- Rubcowo- Skieblewo, a na terenie gminy Bargłów Kościelny - odcinek drogi do Kamionki."

Mimo prowadzonych rozmów z władzami miasta, starosta nie zdecydował się na razie na przygotowanie dokumentacji oczekiwanego przez augustowian remontu ulicy Młyńskiej. Zapowiada się więc podobna saga jaką oglądaliśmy przy okazji remontu ulicy Wojska Polskiego.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Lilia środa, 02 październik 2019 16:57 napisane przez Lilia

    MOST w Jagłowie bardzo dobra inwestycja !

  • Link do komentarza Edward Kalinowski poniedziałek, 09 wrzesień 2019 07:35 napisane przez Edward Kalinowski

    A co ze ścieżką pieszo rowerową do Ślepska .

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.