• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 20 wrzesień 2019 10:36

Grzegorz Schetyna odwiedził Augustów

Napisał

Okres przedwyborczy to czas, w którym wielu czołowych polityków naszego kraju rusza w Polskę po to aby przekonywać wyborców do oddania głosów na nich, albo na innych kandydatów partii, którą reprezentują. Nie inaczej jest przed zbliżającymi się wyborami, które odbędą się w połowie października. Wczoraj (19.09.) Augustów odwiedził Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej.

Podczas wizyty polityka nie zabrakło także miejsca na rozmowy z dziennikarzami. Schetyna, mówił o roli pracodawców, potrzebie wspierania przedsiębiorców oraz stabilności prawa. Jak podkreślał rozwiązania prawne dotyczące między innymi płacy minimalnej , które proponuje w swojej kampanii Prawo i Sprawiedliwość są niebezpieczne dla małych przedsiębiorców.

"Ważne jest bezpieczeństwo pracy, ważne są i zawsze będziemy o tym mówić - jak najniższe podatki i jak najwięcej inwestycji w firmę. Nasze obawy wynikają z nieodpowiedzialnych zapowiedzi o podniesieniu płacy minimalnej czy opłat na ZUS co będzie uderzało w jakość funkcjonowania firm. Nam zależy na tym żeby polskie firmy się rozwijały - mogły zatrudniać nowych pracowników, inwestować w nowe rozwiązania."

Na miejscu zjawili się również inni politycy startujący z list Koalicji Obywatelskiej m.in. poseł Robert Tyszkiewicz z Białegostoku i Leszek Cieślik, były parlamentarzysta PO z Augustowa. Obaj podkreślali walory regionu, a także fakt, że należy je wykorzystać o wiele mocniej. Tematem rozmów był również Kanał Augustowski, który zdaniem polityków ma o wiele większy potencjał marketingowy niż to co widzimy w chwili obecnej.

Przypomnijmy, że 13 października wybierzemy parlament, czyli liczący 460 posłów Sejm (izba niższa) i stuosobowy Senat (izba wyższa). Od północy z piątku na sobotę (11/12 X) do końca wyborów obowiązywać będzie cisza wyborcza. Niedzielne głosowanie potrwa od godz. 7 do 21. Wstępne wyniki poznamy już w dniu wyborów wieczorem.

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 20 wrzesień 2019 12:57 napisane przez Mieszkaniec

    Pan Cieślik jak był burmistrzem Augustowa to dużo się działo w mieście,jak został posłem na Sejm to nic nie zrobił...teraz znowu kandyduje,oby było zdecydowanie lepiej z tym działaniem na rzecz miasta i mieszkańców

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM

Najnowsze komentarze