Wydrukuj tę stronę
piątek, 20 wrzesień 2019 10:36

Grzegorz Schetyna odwiedził Augustów

Napisał

Okres przedwyborczy to czas, w którym wielu czołowych polityków naszego kraju rusza w Polskę po to aby przekonywać wyborców do oddania głosów na nich, albo na innych kandydatów partii, którą reprezentują. Nie inaczej jest przed zbliżającymi się wyborami, które odbędą się w połowie października. Wczoraj (19.09.) Augustów odwiedził Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej.

Podczas wizyty polityka nie zabrakło także miejsca na rozmowy z dziennikarzami. Schetyna, mówił o roli pracodawców, potrzebie wspierania przedsiębiorców oraz stabilności prawa. Jak podkreślał rozwiązania prawne dotyczące między innymi płacy minimalnej , które proponuje w swojej kampanii Prawo i Sprawiedliwość są niebezpieczne dla małych przedsiębiorców.

"Ważne jest bezpieczeństwo pracy, ważne są i zawsze będziemy o tym mówić - jak najniższe podatki i jak najwięcej inwestycji w firmę. Nasze obawy wynikają z nieodpowiedzialnych zapowiedzi o podniesieniu płacy minimalnej czy opłat na ZUS co będzie uderzało w jakość funkcjonowania firm. Nam zależy na tym żeby polskie firmy się rozwijały - mogły zatrudniać nowych pracowników, inwestować w nowe rozwiązania."

Na miejscu zjawili się również inni politycy startujący z list Koalicji Obywatelskiej m.in. poseł Robert Tyszkiewicz z Białegostoku i Leszek Cieślik, były parlamentarzysta PO z Augustowa. Obaj podkreślali walory regionu, a także fakt, że należy je wykorzystać o wiele mocniej. Tematem rozmów był również Kanał Augustowski, który zdaniem polityków ma o wiele większy potencjał marketingowy niż to co widzimy w chwili obecnej.

Przypomnijmy, że 13 października wybierzemy parlament, czyli liczący 460 posłów Sejm (izba niższa) i stuosobowy Senat (izba wyższa). Od północy z piątku na sobotę (11/12 X) do końca wyborów obowiązywać będzie cisza wyborcza. Niedzielne głosowanie potrwa od godz. 7 do 21. Wstępne wyniki poznamy już w dniu wyborów wieczorem.