• 1
  • 2
czwartek, 16 styczeń 2020 21:52

Przeżyjemy

Napisane przez SD

Wszystko wskazuje na to, iż docierające z części środowisk naukowych zajmujących się meteorologią, dramatycznie brzmiące ostrzeżenia o najsroższej zimie w ostatnim trzydziestoleciu, były nieco na wyrost.

 

Obecnie do końca lutego wróży się pogodę ciepłą i raczej nietypową dla zimowych miesięcy. Na dodatek nie przewiduje się znacznych opadów śniegu, co pewnie zmartwi wybierające się na ferie dzieciaki.

Ci, którzy żyli jeszcze w czasach powszechnego sięgania po lektury, też zapewne będą mieli swoje powody do obaw, ponieważ dawno temu Henryk Sienkiewicz podobne anomalia określił zdaniem: „Nareszcie zima nastała tak lekka, że najstarsi ludzie nie pamiętali podobnej”. Długo by opisywać, co się potem na Dzikich Polach wydarzyło.

Z kolei pokolenie nowych mediów, nieuchronnie otrzyma wkrótce nową porcję katrastroficznych wizji, wynikających z widocznych teraz gołym okiem postępujących zmian klimatycznych, co może bez wątpienia wpłynąć na masową psychiczną równowagę.

W takich okolicznościach wypada więc tylko, ku pokrzepieniu młodych i nieco starszych serc, przytoczyć wypowiadane często przez naszego redakcyjnego sąsiada (zachowującego zawsze stoicki spokój ) jedno słowo: „Przeżyjemy…!”

 

 

 

 

Gruby Benek