• 1
  • 2
czwartek, 06 luty 2020 18:59

Augustów – zakochane miasto

Napisane przez KR

Jak co roku, 14 lutego wszyscy zakochani będą obchodzić swoje święto – Walentynki. W tym dniu słowa miłość, serce, kochać, odmieniane są przez wszystkie przypadki i osoby. Piękne jest to, że ci, którzy darzą się miłością, starają się być jak najbliżej swoich drugich połówek. Kwiaty, spacery, weekendowe wyjazdy, prezenty, zaproszenia na koncerty, wspólne kolacje – to sposoby na spędzenie czasu ze swoimi ukochanymi. W związku ze zbliżającym się świętem zakochanych postanowiliśmy sprawdzić jakie propozycje mają augustowskie restauracje dla swoich gości.

 

Właściciele wyżej wymienionych miejsc jednogłośnie stwierdzili, że na walentynkowy wieczór rezerwacji należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem. Na chwilę obecną niemalże wszystkie miejsca są już zajęte, jednak właściciele planują zorganizowanie dodatkowych stolików. Nikt w tym dniu nie narzeka na brak gości, a restauracje przygotowują ciekawe i atrakcyjne propozycje dla swoich klientów.

Rezerwacja obowiązuje jak co roku. Rezerwując miejsca klient musi złożyć deklarację, czy życzy sobie „danie szefa kuchni”, czy danie z karty. Szef kuchni w Walentynki przygotowuje specjalną potrawę. Myślimy o drobnych upominkach dla zakochanych” – mówi szefowa jednej z augustowskich restauracji.

Podczas kolejnej rozmowy właścicielka innego lokalu z satysfakcją poinformowała nas, że co roku, 14 lutego, gości jest mnóstwo. „W piątek i sobotę serwujemy uroczystą kolację, w tym szampana. Rezerwacja jest konieczna i odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Porównując ilość gości z ubiegłych lat z tegorocznymi rezerwacjami, ich liczba wciąż rośnie” – mówi właścicielka restauracji. „Na tę okazję serwujemy oczywiście afrodyzjaki, tym razem owoce morza. Jest przygotowane specjalne menu. Dbamy również o to, aby w dekoracjach przeważał kolor czerwony”.

Wielkim zaangażowaniem i pomysłowością wykazali się pracownicy kolejnej restauracji w Augustowie. „Chociaż w zasadzie na 14. już wszystkie miejsca są zarezerwowane, to na 15. planujemy uruchomić kilka dodatkowych stolików” – informuje kierowniczka lokalu. „Dla zakochanych przygotowujemy powitalny aperitif. Pracownicy nadali piękne nazwy podawanym potrawom. I tak – kuchnia serwuje „zmysłowy zestaw potraw”, w tym trzy dania gorące. Są jeszcze „przystawki pełne miłości” oraz „bufet pełen radości” – informuje szefowa. Sama jest bardzo zaangażowana w organizację wieczoru walentynkowego. Chce, aby nastrój sprzyjał miłosnym wyznaniom. „Gości mamy coraz więcej, a Augustów można nazwać zakochanym miastem” – podsumowuje rozmowę właścicielka restauracji.

Nasza Redakcja życzy wszystkim zakochanym udanych Walentynek.

Gruby Benek