• 1
  • 2
czwartek, 18 marzec 2021 14:19

Pożar w Augustowie – dwugodzinna akcja i ogromne straty [ZDJĘCIA]

Napisała

Wczoraj (17 marca) doszło do dużego pożaru na ulicy Słowackiego w Augustowie. W akcji gaśniczej brało udział aż osiem zastępów straży pożarnej. Żywioł spowodował jednak ogromne straty, których nie dało się uniknąć.

Augustowscy strażacy wiadomość o pożarze, który wybuchł wczoraj na ulicy Słowackiego, otrzymali chwilę po 22:00. Do akcji, która trwała dwie godziny, rozdysponowano aż osiem zastępów. O przebiegu wydarzenia opowiedział nam starszy aspirant Marek Bućko, dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

„Zgłoszenie otrzymaliśmy wczoraj tuż po godzinie 22:00. Pożar był widoczny z dużej odległości. W chwili dojazdu stwierdziliśmy, że pożar objął ciąg 13 pomieszczeń garażowo-warsztatowych przy ulicy Słowackiego. Kilka środkowych pomieszczeń całkowicie objętych było pożarem. Zabezpieczaliśmy te, których jeszcze pożar nie objął i gasiliśmy już płonące” – mówi pan Bućko.

„W tych pomieszczeniach składowane były różne przedmioty i urządzenia różnego przeznaczenia. Spłonął jeden samochód osobowy i jeden warsztat samochodowy” – informuje nasz rozmówca.

„W akcji gaśniczej uczestniczyło 8 zastępów, w tym 38 strażaków. Zastępy należały do Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie, 4 pochodziły z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu” – mówi Marek Bućko.

Działania strażaków trwały dwie godziny. Zakończyły się o północy. Na szczęście nie było żadnych ofiar, jednak straty, które spowodował ogień, są bardzo duże. Oszacowano je wstępnie na 300 tysięcy złotych. Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane. Ustali je policja i prokuratura.

Prezentowane zdjęcia zostały nadesłane przez naszego Czytelnika.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.