Po oficjalnym otwarciu spotkania rozdano nagrody, krótkie przemówienie do pedagogów oraz zgromadzonych na sali uczniów i nauczycieli wygłosił też starosta Jarosław Szlaszyński: – Praca nauczyciela być może jest za bardzo przeceniana w Dniu Edukacji Narodowej, a na co dzień. rzadziej dostrzegana. Chciałem zapewnić, że my, jako organ prowadzący, cenimy ją właśnie codziennie – mówił. Następnie wręczono podziękowania i stypendia. Otrzymali je uczniowie, którzy osiągnęli najlepszą średnią ocen oraz członkowie kadry Polski – za wyniki sportowe (kajakarstwo, baseball, biegi długodystansowe, narciarstwo wodne). Życzenia gronu pedagogicznemu złożyli również przedstawiciele rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
Jednak bez wątpienia największe emocje wzbudził spektakl "Tak się bawi nasza klasa". To właśnie za jego sprawą 36 osobowa grupa, w której uczniowie szkoły, być może niejednokrotnie ze zdumieniem, rozpoznali swoich wychowawców i mentorów, zaprezentowała na scenie własne talenty aktorskie, wokalne i taneczne. Choć dla wielu z nich, jak zapowiedziała reżyserka przedstawienia Pani Bożena Bendig, był to debiut sceniczny, zdecydowanie udowodnił, że talentu i dystansu gronu pedagogicznemu nie brakuje. Za pomocą starych i nowych przebojów (od "Okularników" do "Mniej niż zero"), poezji Tuwima i fragmentów inscenizowanych scen obyczajowych kadra nauczycielska udowodniła, że doskonale potrafi się bawić tworząc zgrany zespół, a świat ich podopiecznych nigdy nie był dla nich odległą wyspą. Gromkie brawa i ogólny aplauz na zakończenie mówiły same za siebie.
Nic więc dziwnego, że słowa tytułowego utworu: "Tak, jak w dawnych, dobrych czasach, tak się bawi nasza klasa" zgodnie odśpiewali wszyscy zgromadzeni na sali. Bez względu na wiek i wykształcenie.