• 1
  • 2
  • 3
środa, 14 październik 2015 15:41

Tak się bawi nasza klasa...

Napisał

Akademia poprzedzająca Dzień Edukacji Narodowej w Liceum im. Grzegorza Piramowicza przebiegła w uroczystej, choć nieco innej niż zwykle atmosferze. Wszystko za sprawą nietypowej formy. Bowiem tym razem to nie uczniowie, ale pedagodzy przygotowali część artystyczną skierowaną do swoich wychowanków. Udowodnili za jego pomocą, ze codzienny trud wkładany w wykształcenie młodzieży buduje również most między pokoleniami.

Po oficjalnym otwarciu spotkania rozdano nagrody, krótkie przemówienie do pedagogów oraz zgromadzonych na sali uczniów i nauczycieli wygłosił też starosta Jarosław Szlaszyński: – Praca nauczyciela być może jest za bardzo przeceniana w Dniu Edukacji Narodowej, a na co dzień. rzadziej dostrzegana. Chciałem zapewnić, że my, jako organ prowadzący, cenimy ją właśnie codziennie – mówił. Następnie wręczono podziękowania i stypendia. Otrzymali je uczniowie, którzy osiągnęli najlepszą średnią ocen oraz członkowie kadry Polski – za wyniki sportowe (kajakarstwo, baseball, biegi długodystansowe, narciarstwo wodne). Życzenia gronu pedagogicznemu złożyli również przedstawiciele rady rodziców i samorządu uczniowskiego.


Jednak bez wątpienia największe emocje wzbudził spektakl "Tak się bawi nasza klasa". To właśnie za jego sprawą 36 osobowa grupa, w której uczniowie szkoły, być może niejednokrotnie ze zdumieniem, rozpoznali swoich wychowawców i mentorów, zaprezentowała na scenie własne talenty aktorskie, wokalne i taneczne. Choć dla wielu z nich, jak zapowiedziała reżyserka przedstawienia Pani Bożena Bendig, był to debiut sceniczny, zdecydowanie udowodnił, że talentu i dystansu gronu pedagogicznemu nie brakuje. Za pomocą starych i nowych przebojów (od "Okularników" do "Mniej niż zero"), poezji Tuwima i fragmentów inscenizowanych scen obyczajowych kadra nauczycielska udowodniła, że doskonale potrafi się bawić tworząc zgrany zespół, a świat ich podopiecznych nigdy nie był dla nich odległą wyspą. Gromkie brawa i ogólny aplauz na zakończenie mówiły same za siebie.


Nic więc dziwnego, że słowa tytułowego utworu: "Tak, jak w dawnych, dobrych czasach, tak się bawi nasza klasa" zgodnie odśpiewali wszyscy zgromadzeni na sali. Bez względu na wiek i wykształcenie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot