• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 03 styczeń 2016 17:54

Pistolet w każdym domu

Napisał

Dziennikarz Max Kolonko, powszechnie znany z mówienia "jak jest", wyszedł z propozycją zorganizowania referendum w sprawie ułatwienia możliwości posiadania broni przez Polaków. Pomysł szerokiego dozbrajania społeczeństwa zainicjowały ostatnie wydarzenia we Francji, zdaniem publicysty pokazujące konieczność wzmacniania prawa do obrony w obliczu zagrożenia terrorystycznego.

Petycja brzmi następująco: "Zwracamy się do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum konstytucyjnego w sprawie wprowadzenia prawa do powszechnego posiadania broni. Patrioci, którzy mówią, jak jest". Jak informują media, pod apelem podpisało się już kilkadziesiąt tysięcy osób.

Akcja publicysty zbiegła się natomiast z innym, mniej nagłośnionym incydentem pokazującym, iż broń może nie tylko odbierać życie, ale je ratować w sytuacjach gdy w pobliżu nie ma żadnego terrorysty z kałasznikowem. Otóż w Teksasie, u znajdującego się w śpiączce młodego mężczyzny zdiagnozowano śmierć mózgu. Procedurę odłączania pacjenta od respiratora przerwał zdesperowany ojciec, który wzmacniając własny punkt widzenia za pomocą trzymanej w ręce legalnie posiadanej broni, doprowadził do zaprzestania działań podjętych przez szpitalny personel. Rodzicielski instynkt nie zawiódł, wkrótce 27- latek odzyskał przytomność i obecnie staje w obronie aresztowanego ojca. W jaki sposób ten przypadek wpłynie na toczącą się od pewnego czasu dyskusję w temacie łatwego dostępu do broni nie sposób określić. Zapewne zwolennicy i przeciwnicy z łatwością znajdą swoje argumenty.

Zostawiając ciekawostki i rządzące się swoimi prawami Stany Zjednoczone, trudno jednak nie zawuważyć statystyk pokazujących Polskę jako państwo, w którym broni palnej w rękach obywateli jest niewiele. Prowadzone kilka lat temu badania wskazały, że na 100 obywateli Polski przypada 1,3 sztuk broni, co daje jeden z najniższych wskaźników na świecie.

Więcej w tej kategorii: « Hej kolęda! Pomniki Augustowa »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku
DANBUS

Najnowsze komentarze