• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 13 kwiecień 2017 13:45

Co najczęściej kupujemy przed Wielkanocą?

Napisane przez  KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Święta wielkanocne to gorący okres dla producentów chemii gospodarczej i środków czystości. Coraz częściej takie zakupy robimy w internecie. W okresie przedświątecznym wysyłanych jest ponad 30 procent więcej paczek, średnio o 40 procent cięższych niż w innych miesiącach. Przedświąteczne tygodnie to większa aktywność producentów chemii gospodarczej, także w sieci.

W okresie przedświątecznym rośnie zainteresowanie klientów sklepami mającymi w swojej ofercie środki czystości. Sklepy te w tym czasie wysyłają o ponad 30 procent więcej paczek. W okresie przedświątecznym średnia waga kilkunastu tysięcy paczek, które są nadawane jest o ponad 40 procent wyższa niż średnia z całego roku.

Jak wynika z badań, średnio na przygotowanie tegorocznych świąt wielkanocnych Polacy planują przeznaczyć około 400 zł. Choć większość wydatków to produkty spożywcze, to wiosną Polacy tradycyjnie przygotowują się też do gruntownych porządków. Najczęściej kupują detergenty.

W koszykach królują środki czystości, płyny do prania, do płukania, tabletki do zmywarki, wszystko, co pomaga doprowadzić dom do porządku przed wiosną. To odwrócenie trendu w stosunku do Bożego Narodzenia, kiedy dominują kosmetyki.

Jak wynika z ubiegłorocznych badań, pierwsze ciepłe miesiące to najlepszy czas na gruntownie wysprzątanie mieszkania (56 procent wskazań), odświeżenie garderoby (47 procent), porządki w ogrodzie (40 procent) i uprzątnięcie auta po sezonie zimowym (39 procent). Gruntowne porządki Polacy zwykle wykonują samodzielnie. Dlatego marzec i kwiecień, zwłaszcza okres przypadający przed Wielkanocą, to czas wzmożonej sprzedaży chemii gospodarczej i środków przydatnych w porządkach w domu i ogrodzie, zwłaszcza środków do mycia okien.

Pierwsze promienie wiosennego słońca pojawiają się już na początku marca i wtedy od razu uwidacznia się wzmożona sprzedaż środków czystości. Konsumenci zgodnie z polską tradycją lubią mieć czyste okna, kiedy zaczyna się sezon. Inną kategorią, która notuje wzmożoną sprzedaż w okresie przedświątecznym, są specjalistyczne środki piorące, w tym środki do prania firanek.

Internet jest doskonałym miejscem do sprzedaży szczególnie tych produktów chemii gospodarczej, które charakteryzują się dużą gabarytowością. Są to między innymi duże gramatury proszków, płynów do prania, płynów do płukania. Nie każdy konsument ma do dyspozycji samochód czy wystarczającą ilość czasu, żeby robić zakupy w sklepach stacjonarnych, dlatego robi zakupy w sieci.

Korzyści z tej formy zakupów to przede wszystkim ogromny wybór. W sklepach internetowych można wybierać wśród bogatej oferty różnych produktów, z drugiej strony to oszczędność czasu i pieniędzy oraz wygoda. W internecie kupujemy taniej, nie wychodząc z domu, o dowolnej porze, a kurier dowiezie nawet najcięższą paczkę na drugi dzień po zamówieniu.

Często ceny produktów w internecie są znacznie niższe, nie zawierają kosztów dojazdu czy paliwa, jak produkty dostępne w sklepie stacjonarnym. Korzyścią jest także zaoszczędzony czas, który zwykle spędzamy w kolejkach czy na wyszukiwaniu produktów.

Wielkanoc i pierwsze wiosenne dni to także okres wzmożonej aktywności producentów chemii. W sklepach stacjonarnych zapewniają odpowiednią ekspozycję artykułów gospodarczych. Większa jest też ich widoczność na stronach internetowych.

Źródło: info.newseria.pl

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^