• 1
  • 2
  • 3
  • 4
sobota, 22 kwiecień 2017 00:21

Dziś Międzynarodowy Dzień Ziemi

Napisane przez  KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

W Polsce co roku dnia 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi znany również jako Światowy Dzień Ziemi czy po prostu Dzień Ziemi. Jego obchody mają na celu promowanie ochrony środowiska, rozszerzanie świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 roku przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. W Polsce obchody tego dnia zostały jednak wprowadzone dopiero w 1990 roku. To święto jest idealną okazją do promowania proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowania wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Ekolodzy, organizacje ekologiczne, władze miast czy placówek edukacyjnych organizują tego dnia wiele imprez plenerowych mających na celu promowanie prośrodowiskowych zachowań. Dzień Ziemi to również doskonała okazja do organizowania akcji zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Warto poświęcić tego dnia choć chwilę na wybranie się do lasu, na łąkę czy do parku. Moment na refleksję o tym jak przyroda jest dla nas ważna i jaka jest fascynująca, piękna oraz ciekawa nie jest czasem straconym. Może dać nam możliwość nie tylko na lepsze zapoznanie się ze środowiskiem naturalnym, ale również zaprzyjaźnienie się z nim i wyrobienie w sobie chęci dbania o nie. Choć na małą chwilę zróbmy sobie w tym dniu przerwę od telefonów, tabletów, komputerów, zatrzymajmy się w naszym codziennym biegu i zapatrzmy się w piękno przyrody aby zauważyć, że warto o nią dbać na co dzień, a nie tylko od święta.

 

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^