• 1
  • 2
  • 3
środa, 31 maj 2017 10:45

Mowa kwiatów

Napisał 
fot. Anna Jakimiuk fot. Anna Jakimiuk

Kwiaty zawsze odgrywały ogromną rolę w kontaktach międzyludzkich. Dzięki nim można bowiem wyrażać wiele uczuć: miłość, przyjaźń, szacunek, ale także ból, rozstanie, tęsknotę, a czasami nawet zazdrość.

Oznacza to, że kwiaty mogą mówić!!!

A no właśnie – to nie żart – kwiaty mogą przemawiać, co prawda tylko w sobie zrozumiałym języku, ale w taki sposób, że my i tak je zrozumiemy.

To naprawdę świetna zabawa, jest ona zatem szyfrowaniem tajemnic – co dany kwiat może znaczyć, co nam chce przekazać (?)...

Skoro mamy maj – to nie sposób nie poznać mowy najpiękniejszej leśnej księżniczki – konwalii.

Konwalia uznawana jest za kwiat szczęścia, zgody, pomyślności i młodości. A przez to, iż jej piękne białe „dzwoneczki", są tak delikatne i niepozorne – uznawana jest za symbol niewinności i skromności.

Jeśli się z kimś poróżniliśmy i leży nam to na „wątrobie", wręczmy tej osobie bukiecik konwalii – sukces na zgodę i pojednanie murowany.

Zapach konwalii jest wyjątkowo mocny i przyjemny dla ludzkiego nosa. Na jego bazie tworzy się też wiele kosmetyków.

I na koniec ciekawostka:

W dawnych czasach konwalie nazywano „Łzami Naszej Pani" , używano ich również do dekoracji kościelnych ołtarzy, a ponieważ ułożenie kwiatów na łodyżce przypomina drabinę, średniowieczni mnisi nazywali tę roślinę „drabiną do nieba".

A co jeszcze ciekawe:

Najbardziej znany astronom Mikołaj Kopernik wielokrotnie upamiętniany na obrazach, portretowany przez samych WIELKICH doczekał się paru portretów właśnie z symbolem sztuki lekarskiej w dłoni – bukiecikiem konwalii.

Źródło: www.bialystok.lasy.gov.pl

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Październik 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^