• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 16 lipiec 2017 12:38

Patriotyzm na straganie

Napisane przez  MC

Ciekawych spostrzeżeń można dokonać, przechadzając się po ulicach Augustowa. Dałoby się z pewnością potraktować je jako punkt wyjścia do rozważań o charakterze socjologicznym, tym jednak powinni zająć się specjaliści w tej dziedzinie. Zwykli ludzie powinni zaś zastanowić się nad tą sytuacją i wyciągnąć z niej wnioski dla siebie.

Jedną z atrakcji na wakacyjnych straganach od niepamiętnych czasów były koszulki o zabawnych w swym zamierzeniu nadrukach z rysunkami lub napisami w rodzaju „piwo to moje paliwo”. Jak się okazuje, jakiś czas temu dołączyła do nich również tak zwana odzież patriotyczna.

Obecnie w Polsce odżyło zainteresowanie tematami takimi, jak chociażby żołnierze wyklęci. Manifestowanie patriotyzmu, choć przybiera różne formy, bezsprzecznie staje się coraz bardziej powszechne. Również za sprawą odzieży. Popyt rodzi podaż, mógłby ktoś skwitować. Ma to jednak groteskowe nieco konsekwencje, gdy do „kierownika imprezy” i „zajefajnej laski” dołączają symbole NSZ i Polski Walczącej. Ciekawe, które lepiej schodzą.

Oczywiście nie ma nic zdrożnego w tym, że ktoś sprzedaje, a ktoś kupuje. Każdy jednak powinien w tym momencie poważnie zastanowić się nad tym, jakie jest jego podejście do zagadnienia patriotyzmu. Gdy tak ważki temat zaczyna być sprowadzany do roli towaru, bardzo łatwo o spłycenie jego najważniejszych treści. Dlatego nawet jeśli zaopatrzymy się w koszulkę, to za tym zakupem powinno kryć się coś więcej niż nadążanie za modą.

Komentarze  

#2 Ela 2017-07-17 15:22
Lokalny patriota z rady miasta i klubu jedynie słusznej partii, co to nigdy wulgaryzmów nie używa :lol:
Cytować
#1 ddeee 2017-07-16 18:27
Lokalny patriotyzm to powinny być inne taksty na koszulkach. Pan radny je wypowiedział :lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^