• 1
  • 2
środa, 26 lipiec 2017 15:11

Ostrożnie z nalepkami!

Napisane przez MC

W drodze nad jezioro Necko uważny spacerowicz może przeżyć niemały szok. Nieopodal cmentarza, gdzie spoczywają żołnierze Armii Czerwonej, na znaku drogowym widnieje nalepka, przedstawiająca... sierp i młot. Czarno na białym.

Po nieco bardziej wnikliwej analizie przekonamy się o niezamierzonym komizmie, a nawet groteskowości całej sytuacji. Otóż pierwotnie ów sierp i młot wpisany był w czerwony okrąg i przekreślony. Jednak czas i warunki pogodowe sprawiły, że czerwony kolor wyblakł do tego stopnia, że stał się w zasadzie niewidoczny, czarny zaś pozostał.

Sierp i młot, jako symbol systemu totalitarnego, należy do znaków prawnie zakazanych i zabronione jest jego eksponowanie. Nie jestem prawnikiem, więc nie wiem, czy po przekreśleniu kwalifikuje się on dalej jako eksponowany, czy nie. Na pewno nie według osoby, która umieściła tam nalepkę. Jednak ostatecznie efekt był nieco inny, niż przewidywała. Na jego szczęście znak, na którym znalazła się naklejka, jest znakiem zakazu, więc przekaz z grubsza pozostaje ten sam. Na innym znaku zmieniłby się jednak diametralnie.

Niech będzie to przestrogą dla wszystkich, którym przyszłoby do głowy „ozdabiać” publiczne miejsca wszelkiej maści naklejkami. Kto wie, jak za jakiś czas może wypaczyć się ich przekaz, gdy słońce przypiecze, a deszcz zmoczy. Producenci zaś powinni zadbać o to, by wszystkie kolory na ich wyrobach były równie trwałe.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.