• 1
  • 2
poniedziałek, 30 październik 2017 18:54

Przydrożne miejsca pamięci

Napisane przez EL

Drogi do naszego miasta naznaczone są krzyżami. To miejsca, w których doszło do wypadku i ktoś komuś bliski odszedł na zawsze. Wiele osób, by upamiętnić tragiczną śmierć, co zjawiła się niespodzianie, stawia przy drodze właśnie krzyż. On ma na zawsze, lub przynajmniej na bardzo, bardzo długo, upamiętnić życie przerwane jak nić.

Krzyże - niewysokie, metalowe, drewniane, ogrodzone lub po prostu: postawione wśród traw pasa drogowego, to zawsze czyjeś osobiste miejsce pamięci . Niektóre z tabliczką i napisem: kto i kiedy odszedł, inne nieme, bo przecież o śmierci tych, których kochamy niełatwo mówić...
Niemal wszystkie są zadbane, przystrojone wieńcem bądź kwiatem i postawionym w trawie jeszcze ciepłym zniczem.

Podczas nadchodzących świąt te miejsca zapłoną. Ich ciepłe światło niech będzie dla nas jak chleb z pieca wyjęty, dany nam do łamania z wędrowcami wieczności. Będą też swoistą przestrogą dla zmotoryzowanych, śpieszących odwiedzić groby bliskich.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.