• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 17 grudzień 2017 13:31

Ja czy miasto?

Napisane przez EL

Public Relations (PR) czyli kreowanie wizerunku jest pojęciem znanym wszystkim politykom, osobom pełniącym ważne role społeczne, a także zasiadającym wysoko w urzędach. Dziedzina nauki, jaką jest PR rozwija się niezwykle dynamicznie. Sprzyja temu fakt, że mózg nasz uwielbia szufladki, slogany i jasny porządek rzeczy.

To, w jaki sposób postrzegamy człowieka, jego kompetencje, zależy w dużej mierze od gładkości mowy, wyprasowanych mankietów, przekonującej gestykulacji.
Kwestie merytoryczne to głębia, w którą wchodzimy z oporem; jesteśmy jak dzieci; to co ładne uznajemy za dobre, nie ufamy ludziom, którzy wykazali się niebagatelną śmiałością i przygotowując się do rozmowy z nami nie zakamuflowali swojego pryszcza na twarzy.

Społeczeństwo obrazkowe, którym już jesteśmy coraz łatwiej jest oszukać. I co z tego? - spyta Kowalski. To mianowicie, że ktoś wykorzystuje naszą nieświadomość i najzwyczajniej w świecie "ściemnia".

Co w takim razie powinno wzbudzić niepokój, kiedy możemy powiedzieć sobie jasno, że w działaniu włodarza o wizerunek jedynie chodzi?

Jeśli zauważymy, że przy finalizacji różnych przedsięwzięć kreuje on głównie siebie, przez ładne fotografie, zgrabne informacje prasowe wskazuje swoją osobę jako sprawcę kolejnych sukcesów, powinno wzbudzić to nasz niepokój. Prawda bowiem jest taka, że nigdy, przenigdy tak nie jest.

Weźmy pod uwagę choćby sprawy naszego miasta. Lodowisko, kolejne kilometry dróg, sterfa ekonomiczna to praca, a przede wszystkim współpraca zespołu, jakimi są i radni i urzędnicy. Nigdy nie jest to zasługą jednej osoby.

My jako obywatele powinniśmy powtarzać sobie tę prawdę jak mantrę, a jeśli zauważymy, że ktoś pieniądze podatników wykorzystuje do kreowania siebie jako superbohatera, przymknijmy oczy i nie wierzmy. Nie wierzmy, bo jeszcze więcej będzie nas to kosztowało.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot