• 1
  • 2
  • 3
sobota, 17 luty 2018 15:20

Dalsze ślady losu Świderskich

Napisane przez EL
fot. Dorota Bartoszewicz fot. Dorota Bartoszewicz

Dorota Bartoszewicz prowadząca znany już chyba wszystkim profil tematyczny na facebooku "Ocalić od zapomnienia" znalazła kolejny ślad losu bohaterów, o których już pisaliśmy na naszych łamach w artykule: Pomóżmy odnaleźć! ( opubl. 8 stycznia br.)

W sposób okrutny wymordowana, a wydana Niemcom, niestety przez Polaka rodzina Świderskich, uciekająca z obozu, pochodziła z Baranowicz – obecnie miasta na Białorusi. Tak właśnie wynika z udostępnionych przez Wydział Śledczy IPN w Białymstoku akt w sprawie zamordowanych przez Niemców, a wydanych przez Polaka Świderskich.

Świderscy najprawdopodobniej w Baranowiczach mieszkali. Tam właśnie ich schwytano, a następnie wywieziono do Prus Wschodnich. Nie wiadomo czy po wojnie krewni zamordowanych zostali przesiedleni w granice Polski.

Niezłomnie Dorota Bartoszewicz prosi o pomoc w odnalezieniu rodziny zamordowanych, których los najpełniej opłacze właśnie rodzina...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot