• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 14 maj 2018 16:19

Augustów w TVP - znamy właściwe daty emisji

Napisane przez Anita Klebanowska
"Ukryte skarby" w Augustowie "Ukryte skarby" w Augustowie UM Augustów

Telewizja Polska odwiedziła nasze miasto z kamerą 26-27 kwietnia, nagrywając program "Ukryte skarby". Emisja odcinka o Augustowie według danych Urzędu Miasta miała odbyć się w niedzielę 13 maja.

Piękna, bogata kulturowo i historycznie Polska to przewodni temat cyklu programów "Ukryte skarby". Tym razem twórcy pragną zabrać widzów w podróż do Augustowa.

Wiele mieszkańców naszego miasta już w niedzielę o godzinie 13:20 zasiadło przed telewizorem, by podziwiać, jak zostało uwiecznione nasze miasto okiem kamery telewizyjnej. Niestety mogli się zawieść, kiedy okazało się, że zamiast wyczekiwanego programu o Augustowie, TVP 3 nadaje program o nazwie "Rozróby u Kuby".

Urząd Miasta nadal podaje, że emisja programu nastąpi: "13 maja około godziny 13.40, w środę, 16 maja o godz. 15:35 i 20:00 oraz w czwartek, 17 maja o godz. 6:35" (dostęp: http://urzad.augustow.pl/aktualnosci/program-ukryte-skarby-w-augustowie z 14 maja, godz. 15:12). By uniknąć kolejnych rozczarowań ze strony mieszkańców, na własną rękę uzyskaliśmy informacje o faktycznych godzinach emisji, które nieco różnią się od powyższych informacji.

Kiedy emisja programu o Augustowie?

Po rozmowie z sekretarzem programu TVP 3 Białystok w celu ustalenia szczegółów dotyczących faktycznej daty emisji, udało nam się ustalić, że producentem cyklu "Ukryte skarby" we współpracy z TVP 2 jest oddział w Pozaniu i to oni wyemitowali premierowo ten odcinek. Nastąpiło to już 12 maja o godz. 11:27 w ramach kanału TVP 3 Poznań.

Kolejne emisje augustowskiego odcinka "Ukrytych skarbów" są zaplanowane na antenie TVP 3, czyli już ogólnopolskiej antenie regionalnej, którą dysponują mieszkańcy Augustowa (choć oczywiście zależy to od wybranej indywidualnie oferty telwizyjnej). I tak najbliżych emisji należy spodziewać się 16 maja 2018 o godz. 15:35 i 20:00 oraz 17 maja z samego rana o 05:38. Informacja od TVP zgadza się z najbliższym programem telewizyjnym TVP 3 Białystok.

Co zobaczymy w programie?

Ekipa telewizyjna rozpoczęła plan zdjęciowy w Augustowie w czwartek, 26 kwietnia, od spotkania z historykiem - Wojciechem Baturą, a następnie udała się w rejs katamaranem po Kanale Augustowskim i do pomnika Gołej Zośki na jeziorze Rospuda. W godzinach popołudniowych kręcono zdjęcia ze spływu kajakowego. Drugiego dnia zdjęć odbyło się spotkanie z Nadleśniczym Nadleśnictwa Augustów Wojciechem Szostakiem, który opowiedział m.in. o Szlaku Orła Białego oraz spotkanie z Marcinem Budynkiem w restauracji Fisza. Reportaż prowadziła dziennikarka Anna Popek.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot