• 1
  • 2
  • 3
środa, 23 maj 2018 18:07

Problem na mieście? Dzwoń!

Napisane przez Anita Klebanowska
Problem na mieście? Dzwoń! fot. Anita Klebanowska

Często otrzymujemy zawiadomienia, takie jak na ilustracji artykułu, dotyczące różnych problemów związanych z infrastrukturą miejską.

Zdjęcia obrazujące artykuł pochodzą z ostatniego tego typu zgłoszenia, a przedstawiają brak osłon na studzienkach znajdujących się na ulicy Wypoczynkowej. "Łatwo tam stracić oponę, ponieważ brakuje, aż dwóch pokryw" - pisze czytelniczka.

Bardzo cieszy zaufanie, jakim nas Państwo darzycie. Tym bardziej przypominamy, że wiele podobnych kwestii można rozwiązać bezpośrednio, dzwoniąc pod numer interwencyjny Urzędu Miasta: 511 180 094.

Telefon został uruchomiony już niemalże rok temu, bo 5 lipca 2017. Dzwoniąc pod podany powyżej numer od poniedziałku do piątku w godz. 7:30–20:00, a w weekendy i święta w godz. 10:00-14:00, zgłosić można problemy dotyczące m. in. funkcjonowania oświetlenia ulicznego, koszy na śmieci, ławek czy miejskich dróg oraz wszelkie inne problemy związane z infrastrukturą miejską. Zgłoszenia są przyjmowane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Augustowie, a następnie przekazywane właściwym jednostkom do podjęcia jak najszybszych działań naprawczych.

Jeśli osoba zgłaszająca interwencję pozostawi swój numer telefonu, to w ciągu 2-3 dni roboczych otrzymuje informację zwrotną dotyczącą podjętych działań naprawczych dla zgłoszonej sprawy.

Jak do tej pory funkcjonuje telefon interwencyjny Urzędu Miasta Augustów?

- Zdarzyły się już zamówienia pizzy, ale tego się chyba nie da uniknąć - mówi z przekąsem pracownik infolinii. - W 99.9% są to jednak telefony uzasadnione, wskazujące pewnego rodzaju problemy. Myślę, że telefon działa w sposób odpowiedni, chociaż można byłoby zwiększyć zakres czasowy jego funkcjonowania, przynajmniej na okres letni.

Sprawdziliśmy. Telefon interwencyjny rzeczywiście działa. Nasze zgłoszenia przekazywane od czytelników nie zostały odrzucone, ale przekazane dalej, do kierowników poszczególnych wydziałów. Czy słowa zostały wcielone w czyny, można będzie sprawdzić chociażby na przykładzie studzienek przy ul. Wypoczynkowej.

Powodzenia!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot