• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 03 czerwiec 2018 20:49

Marsz dla Życia i Rodziny 2018 w Augustowie - fotorelacja

Napisane przez Anita Klebanowska
Marsz dla Życia i Rodziny 2018 w Augustowie Marsz dla Życia i Rodziny 2018 w Augustowie fot. FOTO-BAJKA

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Augustowie pod hasłem "Polska rodziną silna!" rozpoczął się Mszą w Bazylice o godz. 12.00. Po jej zakończeniu blisko 300 uczestników przeszło na Rynek Zygmunta Augusta, skąd przemaszerowali w stronę Necka. Marsz uświetniła orkiestra dęta z Suchowoli. Ok. 14:00 cały plac przy amfiteatrze wypełnił się rodzinami, które chętnie brały udział w licznych atrakcjach pikniku. Nie zabrakło też ludzi starszych i młodzieży.

Ideą Marszu dla Życia i Rodziny jest publiczne świadectwo mieszkańców miast o przywiązaniu do podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, które otwarte jest na przyjęcie i wychowanie dzieci. W 2018 r. hasło przewodnie Marszów brzmi „Polska rodziną silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny.

Uczestnicy marszem dali świadectwo, natomiast na pikniku rodzinnym było już mniej oficjalnie. Można było podziwiać pokazy tresury psów służbowych Straży Granicznej, pokazy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, akrobacje na rowerach, pokazy taneczne i wystawę pszczelarzy, a także wziąć udział w grach i zabawach ekologicznych. Najmłodsi bawili się w specjalnej strefie dla dzieci ze zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową i możliwością pomalowania twarzy.

Oprócz fantastycznych gier przestrzennych, ciekawą atrakcją ekologiczną było stanowisko „Rowerowe kino”, czyli ekspozycja składająca się z systemu 3 rowerów i namiotu, w którym znajdują się krzesełka jak w kinie. Pedałując wytwarzano prąd napędzający komputer i rzutnik wyświetlający ekologiczny pokaz multimedialny. Na rowerach zamontowano specjalne liczniki pokazujące, ile prądu wytwarza każdy z rowerzystów.


Pokazy taneczne:

Taniec z flagami "Ventum"

Zespół "Bystry"


Na miejscu był również nasz fotoreporter Bogusław Dudziuk. Jego zdjęcia odnajdziemy w poniższej galerii zdjęć.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot