• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 16 lipiec 2018 15:32

Wandalizm na Alei Wyszyńskiego

Napisane przez Anita Klebanowska

W niedzielę niecodzienny widok mógł przykuć uwagę wielu z nas, otóż niemal wszystkie znaki drogowe przy Alei Wyszyńskiego zostały znacznie wygięte a szyba na tamtejszym przystanku autobusowym została wybita. Do wandalizmu prawdopodobnie doszło nocą z soboty na niedzielę (z 14 na 15 lipca).

Aleja Wyszyńskiego nie jest drogą miasta, lecz wojewódzką, zatem odpowiedzialny za nią nie jest Urząd Miasta Augustów, ale Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który zajął się już liczeniem szkód oraz, co oczywiste, ich naprawieniem.

Sprawa znana jest augustowskiej policji, ponieważ to ona zgłosiła efekty wandalizmu Podlaskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich. Jednak zniszczenie mienia jest wykroczeniem wnioskowym. Innymi słowy do policji musi wpłynąć wniosek, by podjęła ona jakiekolwiek czynności.
- Wystąpiliśmy o ściganie i wskazanie wandali - mówi kierownik Rejonu Dróg Wojewózkich w Suwałkach, Tomasz Manalis, co potwierdza oficer prasowy augustowskiej policji Paweł Jakubiak:
- Aktualnie ustalamy sprawców tego zdarzenia.

Niestety ani szczegóły akcji poszukiwawczej, ani jakiekolwiek kroki podjęte ku odnalezieniu sprawców, czy nawet szacunkowe szanse na ich odnalezienie nie mogły zostać nam przekazane. Pozostaje mieć nadzieję, że czyn ten nie pozostanie bezkarny.

Niedzielny spacer czy przejażdżka samochodowa - jak w przypadku naszej czytelniczki, która nadesłała zdjęcia - z takimi widokami nie pozostawia przyjemnych wspomnień. Mamy nadzieję, że skutki karygodnego postępowania dosięgną chuliganów. Tymczasem piętnujemy ich zachowanie na łamach Augustowskiego Reportera, by sprawa nie przeminęła niezauważona a nowo postawione znaki drogowe nie były, jak ten przysłowiowy kurz zamieciony pod dywan.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot