• 1
  • 2
wtorek, 21 sierpień 2018 13:59

Dziś myślimy tylko pozytywnie :)

Napisane przez KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Dziś, czyli 21 sierpnia, przypada Światowy Dzień Optymisty. Jest to idealna okazja do przywołania na twarz uśmiechu, włączenia pozytywnego myślenia oraz czerpania radości z małych rzeczy.

Światowy Dzień Optymisty obchodzony jest od niedawna, bo dopiero od 2016 roku i został on zapoczątkowany przez polską Fundację "Jestem Optymistą". Celem tego pozytywnego święta jest zachęcenie społeczeństwa do patrzenia na życie z większą radością, bo tej cechy nam, Polakom, ponoć brakuje.

Naukowcy w swoich badaniach stwierdzili, iż pozytywne myślenie sprawia, że jesteśmy zdrowsi, czujemy się lepiej, jesteśmy mniej podatni na choroby serca oraz układu krążenia. Pozytywne podejście do życia sprawia również, że szybciej wychodzimy z chorób oraz prędzej leczą nam się wszelkie urazy. Patrząc optymistycznie na otaczający nas świat zauważamy mniej stresujących sytuacji, co bardzo korzystnie wpływa na pracę oraz żywotność naszego mózgu.

Osoby pozytywnie myślące mają również bogatsze życie towarzyskie niż pesymiści. Wolimy bowiem otaczać się ludźmi, którzy są radośni, weseli i którzy mogą sprawić, że nasze codzienne problemy choć na chwilę zbledną i staną się mniej istotne.

Niestety w Polsce wciąż jest dość mało osób, które są zwolennikami afirmacji życia. Myślimy jednak pozytywnie i mamy nadzieję, że Światowy Dzień Optymisty napełni ludzi pozytywną energią, która będzie motorem do dalszego działania, dzielenia się radością z innymi oraz zarażania ich swoją pogodą ducha. Wystarczy przecież powiedzieć kilka miłych słów, aby druga osoba poczuła się lepiej.

Zmieńmy swoje życie na lepsze i sprawmy, aby było ono przyjemniejsze. Myślmy pozytywnie! :)

Więcej w tej kategorii: « "Dla mnie się podoba" Po prostu Dima »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.