• 1
  • 2
wtorek, 21 sierpień 2018 14:03

Po prostu Dima

Napisane przez Anita Klebanowska
Dima z Łotwy Dima z Łotwy Sacrum / Facebook

Nie ma tu rodziny. Nie mówi nawet po polsku. Nie posiada telefonu. Na swoim rowerze ma cały swój „dom” i z pewnością wyróżnia się z daleka. Jedzie ze Słowacji do domu na Łotwie. Wszystko wskazuje na to, że niedługo zawita do Augustowa.

Dima ma już setki internetowych fanów, ale również przyjaciół, którzy wypatrywali go na trasie i okazywali swoje wspracie. Wszystko dzięki pewnej pani, która nie tylko wyciągnęła do niego pomocną dłoń, ale robi wszystko, by bezpiecznie dotarł do celu. Poprosiła również naszą redakcję, by poinformować, kiedy ktoś z naszych mieszkańców zauważy niecodziennie wyglądającego rowerzystę w okolicy.

Wspomnianą kobietę chciał tylko zapytać o drogę. Nie spodziewał się, że zostanie ugoszczony i nieco odpocznie. A już na pewno nie spodziewał się tak ogromnego wsparcia. Dzięki jej pomocy oraz sile mediów społecznościowych, mógł liczyć na pomoc wielu innych osób. Na swoim wehikule przemierza kolejne kilometry, by wrócić do domu. Z naszą pomocą na pewno mu się uda.

- Nie wygląda może zachęcająco, ale to niezwykle sympatyczny i inteligentny człowiek bez nałogów, który z jakiegoś nieznanego nam powodu jedzie rowerem ze Słowacji. Jeśli go spotkacie na swojej drodze, a będzie potrzebował pomocy lub po prostu, tak po ludzku szklanki wody, to nie odwracajcie głowy. Pomóżcie mu, aby bezpiecznie wrócił do domu. Dima wyruszył swoim rowerem z zapasem wody, paracetamolem i drobnymi na maślankę, w dalszą drogę. Prosimy uważajcie na niego - zwraca się z prośbą nasza bohaterka. W kieszeni na kartce ma również jej numer telefonu, na wypadek gdyby tej pomocy potrzebował. Jak wspomnieliśmy, sam telefonu niestety nie posiada. Wierzymy, że spotka na swojej drodze tylko dobrych ludzi i nie będzie go potrzebował użyć.

Tym bardziej, że wielokrotnie pod udostępnionym postem padły konkretne deklaracje o chęci przekazania Dimie telefonu, namiotu czy środków czystości. Wczoraj około godziny 15:30 Dima był już w Ostrołęce. Prawdopodobnie minął już Łomżę i czas na Augustów.

- To niesamowite ilu ludzi go już wypatruje i dopytuje o jego losy. Proszę również Państwa o pomoc. Jedzie w Waszym kierunku. Jeśli go zobaczycie prosimy o informacje - apeluje przyjaciółka Dimy.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.