• 1
  • 2
wtorek, 20 listopad 2018 14:00

Rozmawiajmy!

Napisane przez pl

Na zewnątrz coraz chłodniej ale to tylko dobry pretekst by spotkać się przy czymś smacznym i porozmawiać. Nasz wieszcz narodowy, Adam Mickiewicz twierdził wręcz , że „Nic pożądańszego, a nic trudniejszego na ziemi, jak prawdziwa rozmowa.” Wymaga wysiłku, otwartości wobec potrzeb drugiego człowieka- pozwala go jednak zrozumieć i zyskać słuchacza.

Kompromis zadowalający obie strony udaje się uzyskać tylko ...podejmując prawdziwie bezpośredni dialog. Wymiana myśli z życzliwym człowiekiem pozwala nierzadko uporządkować trudną sytuację w jakiej się znaleźliśmy i uświadomić, że zawsze są rozwiązania- tylko czasem by je dostrzec, trzeba...porozmawiać. Amerykański wykładowca, autor książek motywacyjnych, Wayne Dyer mawiał: „Gdy zmienisz sposób w jaki patrzysz na różne rzeczy, rzeczy te również się zmienią.” Warto zatem w tym aż męcząco nowoczesnym świecie szukać rozmówcy- i być rozmówcą przez duże R.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek