• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko

Od dziś (15 stycznia) ruszyły powszechne zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 dla wszystkich Polaków. Kiedy przyjdzie już nasza kolej, skąd wiedzieć, gdzie można udać się na szczepienie? Bardzo łatwo to sprawdzić. Informujemy gdzie i w jaki sposób znaleźć punkty zabiegów w regionie.

piątek, 15 styczeń 2021 17:30

Nielegalny alkohol i papierosy bez akcyzy

Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. W mieszkaniu 55-latka, mundurowi zabezpieczyli gotowy nielegalny alkohol oraz papierosy bez polskich oznaczeń skarbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W ramach powrotu dzieci klas I-III szkoły podstawowej do nauki stacjonarnej, trwa testowanie nauczycieli pod względem zakażenia koronawirusem. Dotychczas uzyskane wyniki są bardzo niepokojące. Czy decyzja o powrocie uczniów do placówek na pewno jest słuszna? Czy w związku z tym w Polsce może nastąpić trzecia fala pandemii?

Według prognoz synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiejszej nocy w województwie podlaskim może być bardzo zimno. Wydano ostrzeżenie dotyczące wszystkich powiatów w regionie.

Pandemia oraz związane z nią obostrzenia doprowadziły branże gastronomiczną i turystyczną niemal do bankructwa. Na dodatek rząd przedłużył dotychczasowe restrykcje w gospodarce, w związku z czym wiele firm może nie wytrzymać przedłużającego się lockdownu. Nastroje wśród przedsiębiorców są coraz gorsze – zapowiadają bunt. Czy w Augustowie również do niego dojdzie?

Strona 1 z 175