• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko

W wywiadzie przeprowadzonym z Komendantem Powiatowym Policji w Augustowie, inspektorem Adamem Miezianko, dowiedzieliśmy się, że do samorządu miasta skierował wniosek o ograniczenie sprzedaży alkoholu w sklepach nocnych. Właściciele sklepów obawiają się, że takie ograniczenia mogą zostać wprowadzone na stałe.

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zmienia się w bardzo dynamiczny sposób. O tym, jak przedstawia się ona w województwie podlaskim, będziemy informować w codziennych raportach.

Sytuacja wywołana przez koronawirusa spowodowała wprowadzenie m.in. ograniczeń w handlu. Duże sieci sklepów radzą sobie z tym wydłużając godziny pracy. Planują nawet rozpocząć całodobową sprzedaż. Dowiedzieliśmy się, że w dobie wszechobecnego kryzysu komendant augustowskiej policji chce skrócenia godzin pracy sklepów handlujących alkoholem. Dla małych, osiedlowych punktów oznacza to koniec biznesu. O trudnej sytuacji, w jakiej za chwilę mogą znaleźć się przedsiębiorcy prowadzący tego rodzaju placówki rozmawialiśmy z właścicielem sklepu „Adaśko”.

W ramach akcji wspierającej podlaskich przedsiębiorców zachęcamy do zakupu m.in. produktów wytworzonych przez lokalne firmy. Tym razem polecamy spróbować jagodziankę z Augustowa.

Doktor nauk medycznych z Tychów umieścił na swoim facebookowym profilu wpis, w którym pisze co robić, aby jak najlepiej przygotować swój organizm do walki z COVID-19. „Czeka nas bardzo trudny czas. Za około 7 – 10 dni najprawdopodobniej zobaczymy gwałtowny przyrost zachorowań i zgonów” – pisze lekarz.

Strona 1 z 21