• 1
  • 2
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
wtorek, 26 październik 2021 17:30

Śmiertelny wypadek niedaleko Sztabina

Dziś (26 października) na DK8 pod Sztabinem doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Wzorową postawę wykazał druh ochotnik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Topiłówce, gm. Augustów. W dniu 24.10.2021 r. po północy na ul. Mostowej w Augustowie doszło do wypadku drogowego w wyniku, którego zapalił się samochód osobowy.

wtorek, 26 październik 2021 16:24

Dlaczego niszczeje perełka Podlasia?

Na Podlasiu jest bardzo wiele perełek, które stały się już nieodłącznymi elementami polskiego krajobrazu. Tego typu niewielkie pomniki, małe mostki, krzyże czy kapliczki bardzo często wiążą się z przeżyciami i osobistymi wspomnieniami mieszkających w tamtych rejonach ludzi. Takie perełki krajobrazu trzeba cenić i chronić, nie pozwalać aby niszczały i odchodziły w zapomnienie. Jedno z takich miejsc na Podlasiu wydaje się jednak być kompletnie zapomniane. Czy faktycznie tak jest? A może powód nieremontowania tego, niegdyś tak słynnego obiektu, jest zupełnie inny?

W każdym dopuszczonym do ruchu samochodzie znajduje się kilka filtrów. Wśród nich filtr kabinowy, często najmniej doceniany. Wydaje się jednak, że to duży błąd. Specyfika tego elementu jest szczególna, gdyż w przeciwieństwie do pozostałych filtrów, jego celem nie jest zabezpieczenie pracy żadnych podzespołów. Filtr kabinowy służy bezpośrednio bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów pojazdu.

Dziś rano ogłoszono wyniki naboru Funduszu Polski Ład. Miasto Augustów zdobyło blisko 30 milionów na inwestycje w edukację, sport i rekreację. Powstanie stadion sportowy, sala sportowa i boiska przy Szkole Podstawowej nr 2, a całkowicie wyremontowany zostanie blok sportowy przy Szkole Podstawowej nr 3. Powstanie nowy plac zabaw oraz pumptruck na błoniach nad Nettą.

Strona 1 z 285