• 1
  • 2
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
AMK

AMK

poniedziałek, 11 lipiec 2016 16:38

Większe pracownie i sala wielofunkcyjna

To jedne z założeń koncepcji przebudowy Miejskiego Domu Kultury w Augustowie. Budynek przeszedł już częściowy remont, ale potrzeby są większe. Stąd starania o poprawę istniejącej infrastruktury, aby można było mówić o ośrodku kulturalnym z prawdziwego zdarzenia.

poniedziałek, 11 lipiec 2016 08:57

Spotkanie z Łukaszem Simlatem

Już dziś (11 lipca) kolejne spotkanie w ramach Kinochłona, a na nim dwie etiudy filmowe i rozmowa z wyjątkowym gościem. Do Augustowa na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego przyjeżdża Łukasz Simlat znany zarówno z dużego ekranu, jak i kreacji teatralnych.

niedziela, 10 lipiec 2016 19:41

Zaprezentowali źrebięta i klacze

Terenowe Koło Hodowców Koni w Augustowie już po raz czwarty zorganizowało Wystawę Koni Zimnokrwistych. Jej uczestnicy – hodowcy z regionu – z dumą zaprezentowali najpiękniejsze okazy ze swych stajni. Oceniane były klacze i źrebięta. Wypielęgnowane, z wyczesanymi grzywami, fachowo przygotowane do pokazu otrzymywały wysokie noty nie tylko od jury. Podbiły także serca licznie zgromadzonej widowni.

sobota, 09 lipiec 2016 17:58

Cieślice poszły w ruch

Cieślice, skobliczki, dłuta i pierzchnie – w komplety tych tradycyjnych narzędzi bartniczych zostały wyposażone ekipy, które 9 lipca stanęły do rywalizacji w dzianiu kłód bartnych. Zawody w tej nietypowej konkurencji były głównym punktem zorganizowanego już po raz trzeci przez Nadleśnictwo Augustów Barciowiska.

sobota, 09 lipiec 2016 09:32

"Galimatias"

Taki tytuł nosi wystawa prac Bożeny Klimaszewskiej, jaką do końca miesiąca można oglądać w Małej Galerii APK Miejskiego Domu Kultury w Augustowie. Składa się na nią kilkanaście obrazów wykonanych techniką olejną o różnorodnej tematyce – od motywów kwiatowych przez portrety po sceny myśliwskie i pejzaże.

piątek, 08 lipiec 2016 15:21

Ratownicy potrzebni od zaraz

Nie ma chętnych do zabezpieczania plaż miejskich w Augustowie. Choć sezon już się rozpoczął, jak na razie nie udało się zorganizować kadry ratowniczej i utworzyć strzeżonego miejsca do kąpieli. Na nowo otwartym molo zamiast stanowisk ratowników pojawiły się tabliczki z napisem: "plaża niestrzeżona".

środa, 06 lipiec 2016 15:59

Treningi i wypoczynek nad Neckiem

Ćwiczenia na świeżym powietrzu, egzaminy na wyższe stopnie szkoleniowe, do tego wspólne zabawy, relaks nad wodą i zwiedzanie okolicy. Program Letniej Szkoły Karate, która odbywa się w Augustowie już po raz XXXIII, pozwala wzmocnić i ciało, i ducha. Nic dziwnego, że każda kolejna edycja cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku można mówić o rekordowej liczbie uczestników – na tygodniowy obóz zjechało blisko 200 osób.

wtorek, 05 lipiec 2016 13:29

Radni podzieleni

Z jednej strony zarzuty zaniedbań, z drugiej – niemerytorycznych argumentów. Tak można najkrócej przedstawić przebieg dyskusji, jaka toczyła się na obradach absolutoryjnej sesji Rady Powiatu w Augustowie między radnymi z opozycji a starostą.

poniedziałek, 04 lipiec 2016 15:33

Przez klimaty Woodstock po wyprawę na Marsa

Projekcją filmu niemego "Aelita" z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Pustki zakończyła się tegoroczna edycja augustowskiego Kinogrania. Trwający cztery dni (29 VI-2 VII) przegląd filmów o tematyce muzycznej obfitował w seanse, koncerty i spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

poniedziałek, 04 lipiec 2016 09:10

Rodzinne wędkowanie

W duecie z rodzeństwem, współmałżonkiem oraz w parach opiekun – dziecko sprawdzali się nad Nettą miłośnicy wędkarstwa. Do dwugodzinnej rywalizacji w łowieniu przystąpiły aż 33 zespoły. Choć na finiszu zaczął podać deszcz, humory dopisywały, bo, jak usłyszeliśmy od zawodników, prawdziwy wędkarz żadnej pogody się nie boi.

Strona 1 z 53