• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
AMK

AMK

poniedziałek, 11 lipiec 2016 08:57

Spotkanie z Łukaszem Simlatem

Już dziś (11 lipca) kolejne spotkanie w ramach Kinochłona, a na nim dwie etiudy filmowe i rozmowa z wyjątkowym gościem. Do Augustowa na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego przyjeżdża Łukasz Simlat znany zarówno z dużego ekranu, jak i kreacji teatralnych.

sobota, 09 lipiec 2016 09:32

"Galimatias"

Taki tytuł nosi wystawa prac Bożeny Klimaszewskiej, jaką do końca miesiąca można oglądać w Małej Galerii APK Miejskiego Domu Kultury w Augustowie. Składa się na nią kilkanaście obrazów wykonanych techniką olejną o różnorodnej tematyce – od motywów kwiatowych przez portrety po sceny myśliwskie i pejzaże.

środa, 06 lipiec 2016 15:59

Treningi i wypoczynek nad Neckiem

Ćwiczenia na świeżym powietrzu, egzaminy na wyższe stopnie szkoleniowe, do tego wspólne zabawy, relaks nad wodą i zwiedzanie okolicy. Program Letniej Szkoły Karate, która odbywa się w Augustowie już po raz XXXIII, pozwala wzmocnić i ciało, i ducha. Nic dziwnego, że każda kolejna edycja cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku można mówić o rekordowej liczbie uczestników – na tygodniowy obóz zjechało blisko 200 osób.

poniedziałek, 04 lipiec 2016 15:33

Przez klimaty Woodstock po wyprawę na Marsa

Projekcją filmu niemego "Aelita" z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Pustki zakończyła się tegoroczna edycja augustowskiego Kinogrania. Trwający cztery dni (29 VI-2 VII) przegląd filmów o tematyce muzycznej obfitował w seanse, koncerty i spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

poniedziałek, 04 lipiec 2016 09:10

Rodzinne wędkowanie

W duecie z rodzeństwem, współmałżonkiem oraz w parach opiekun – dziecko sprawdzali się nad Nettą miłośnicy wędkarstwa. Do dwugodzinnej rywalizacji w łowieniu przystąpiły aż 33 zespoły. Choć na finiszu zaczął podać deszcz, humory dopisywały, bo, jak usłyszeliśmy od zawodników, prawdziwy wędkarz żadnej pogody się nie boi.

wtorek, 28 czerwiec 2016 18:54

Połączyć siły

Wędkarstwo sportem zespołowym? Czemu nie. Do połączenia sił i wspólnego łowienia namawia Koło PZW Augustów, które już po raz czwarty organizuje rodzinne zawody w wędkarstwie spławikowym. Do zmagań można stawać w parach w jednej z trzech kategorii: małżeństwo, rodzeństwo oraz opiekun plus dziecko.

wtorek, 28 czerwiec 2016 09:36

Dołączył do grona mistrzów karate

Po stopień mistrzowski 1 dan sięgnął Marcin Sturgulewski, podopieczny Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Egzamin składający się z części sprawnościowej, technicznej i walk zdawał na międzynarodowym obozie szkoleniowym w Nałęczowie w ostatnich dniach lutego. Czarny pas nałożył po raz pierwszy podczas zajęć podsumowujących rok treningowy 2015/2016, które odbyły się 27 czerwca.

wtorek, 21 czerwiec 2016 14:10

Muzyczne podsumowanie roku

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie szykują się do zakończenia roku szkolnego. Choć podsumowanie całorocznej pracy przypada dopiero w najbliższy piątek, już dzisiaj, w koncercie "Muzyka na szóstkę", zaprezentują jej wyniki.

poniedziałek, 20 czerwiec 2016 12:20

Odliczanie do Kinogrania

Filmy o tematyce muzycznej, granie na żywo i seanse w plenerze. Do tego wyjątkowi goście: Maria Peszek, zespół Pustki, Piotr Metz. A to wszystko w Augustowie już od 29 czerwca w ramach trzeciej edycji Kinogrania, autorskiej imprezy Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kinochłon.

niedziela, 19 czerwiec 2016 16:03

Z "Bystrym" przez Polskę

Tanecznym krokiem przez różne regiony Polski oprowadził zgromadzoną w augustowskim kinie publiczność Zespół Tańca Ludowego "Bystry". Działające w nim dzieci i młodzież po raz kolejny pokazały swój talent, pasję, miłość do folkloru oraz udowodniły, że nic tak nie integruje ludzi jak śpiew i taniec. Wykazały się też nie lada kondycją, bo na scenie wirowały w takt muzyki blisko dwie godziny.

Strona 1 z 23