• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
AS

AS

Dnia 16 października 2017 roku w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce została odsłonięta tablica pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. W uroczystościach wziął udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, starosta Sokólski Piotr Rećko, burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, burmistrz Lipska Lech Łępicki, burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski, przedstawiciele instytucji państwowych, służb mundurowych i organizacji pozarządowych. Mszę św. celebrował abp Edward Ozorowski.

wtorek, 03 październik 2017 10:47

Ogłoszenie

Uprzejmie informuję wszystkich mieszkańców, że 9 października 2017 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w Urzędzie Miejskim w Augustowie odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Augustowie.

wtorek, 26 wrzesień 2017 16:56

Budżet Obywatelski 2018

Do Urzędu Miejskiego w Augustowie wpłynęło 13 propozycji zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Złożone projekty następnie zostaną zweryfikowane pod względem formalno-prawnym i merytorycznym do dnia 23 października 2017 roku. Weryfikacji dokonają właściwe merytorycznie komórki organizacyjne Urzędu Miasta lub miejskie jednostki organizacyjne. Natomiast ostateczną listę zadań, które będą podlegać głosowaniu w dniach 8-24 listopada 2017 roku, ustali powołana przez Burmistrza Miasta Augustowa komisja.

Lista zadań zgłoszonych do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018:

Augustów Miastem Bezpiecznego Serca – Instalacja systemu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych na terenie miasta
Zadanie zakłada montaż 2 defibrylatorów zewnętrznych służących do zabiegu reanimacji pracy serca. Urządzenia znajdowałyby się w Urzędzie Miejskim oraz Miejskim Domu Kultury.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 10.000,00 zł

Siłownia zewnętrzna „Osiedle Koszary”
Zadanie zakłada budowę siłowni zewnętrznej na terenie stadionu przy ul. Tytoniowej 1.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 38 541,62 zł
Budowa chodników strona lewa oraz strona prawa na ul. Elizy Orzeszkowej w m. Augustów
W ramach zadania zakłada się budowę na ul. Elizy Orzeszkowej chodników z betonowej kostki brukowej.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 142 825,00 zł

„Park Zdrowia” Siłownia na świeżym powietrzu
Zadanie zakłada budowę siłowni zewnętrznej w tzw. „Parku przy Starej Poczcie”.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 45 489,74 zł

Flowpark
Projekt polega na montażu przy plaży Bielnik profesjonalnych urządzeń przeznaczonych dla osób ćwiczących parkur, street workout i kalistenikę.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 80 000,00 zł

„Plac Zabaw „Złota Rybka”
Zadanie zakłada powstanie przy amfiteatrze nowoczesnego placu zabaw z poliuretanową nawierzchnią wraz z ogrodzeniem. Wyposażeniem placu zabaw byłyby m.in.: karuzela, huśtawka, zjeżdżalnie, mini park rozrywki.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 355 000,00 zł

Budowa ośrodka sportów plażowych
Projekt zakłada powstanie przy amfiteatrze wielofunkcyjnego boiska plażowego o wymiarach 32x42 metry wraz z przenośnymi trybunami. Obiekt będzie mógł służyć m.in. jako boisko do siatkówki plażowej, beach soccera, piłki ręcznej, badmintona.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 190 546,72 zł

@-MOR – Miejsce odpoczynku rowerzystów i pieszych przy trasie Green Velo do Sajenka
Zadanie zakłada powstanie miejsca postoju rowerzystów i pieszych korzystających z trasy rowerowej Green Velo prowadzącej do Sajenka. W ramach zadania zamontowana zostałaby ławka solarna ze stołem i zadaszeniem, wyposażona w sieć hot spot z darmowym Internetem oraz z możliwością naładowania urządzeń mobilnych.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 60 000,00 zł

Smart Augustów – miejski hot spot i sprytne ławki
Zadanie zakłada powstanie w 2 lokalizacjach miasta (Rynek Zygmunta Augusta, amfiteatr) sieci hot spot umożliwiającej bezpłatny dostęp do internetu oraz montaż 2 ławek solarnych z funkcją ładowania urządzeń mobilnych. Projekt zakłada również montaż w tzw. „Parku przy Starej Poczcie” ławki solarnej wraz ze stołem i zadaszeniem, która wyposażona byłaby w sieć hot spot z darmowym dostępem do internetu oraz z możliwością naładowania urządzeń mobilnych.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 85 000,00 zł

Wodny plac zabaw
Zadanie zakłada powstanie wodnego placu zabaw dla dzieci i dorosłych, który rozstawiany byłby latem na akwenach wodnych przy Molo Radiowej Trójki, natomiast zimą na pływalni miejskiej.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 167 220,00 zł

Mobilny plac zabaw dla najmłodszych
Zadanie zakłada zakup przenośnych elementów placu zabaw m.in.: most z tunelem, drabinka, góra wspinaczkowa. Zakupione elementy ustawiane byłyby podczas sezonu letniego np. na błoniach nad rzeką Nettą, natomiast w sezonie zimowym wewnątrz budynków miejskich lub podczas imprez organizowanych przez APK.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 21 100,00 zł

Sprytne ławki jako urządzenie wielofunkcyjne będące komfortem dla mieszkańców Augustowa
Zadanie zakłada powstanie w 3 lokalizacjach miasta (Rynek Zygmunta Augusta, błonie nad rzeką Nettą, bulwary przy Molo Radiowej Trójki) 6 ławek solarnych wyposażonych w hot spot z darmowym internetem oraz z funkcją ładowania urządzeń mobilnych.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 78 228,00 zł

Toaleta publiczna w centrum Augustowa
Projekt zakłada powstanie w centrum miasta nowoczesnej płatnej toalet publicznej.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 170 000,00 zł

Szczegółowe informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdują się na stronie internetowej : www.zmieniamy.augustow.pl

Urząd Miejski w Augustowie

niedziela, 17 wrzesień 2017 13:32

Będzie lało

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydało komunikat dla województwa podlaskiego ostrzegający przed intensywnymi opadami deszczu.

piątek, 15 wrzesień 2017 17:44

Rowerem do Studzienicznej

Na trasie do Studzienicznej, przy krajowej 16-ce powstaje w szybkim tempie, długo oczekiwana przez mieszkańców naszego miasta, ścieżka rowerowa.

Śpiewał niegdyś Kabaret Starszych Panów: " I tatka tka i matka tka, a praczka czka i czkając tka..." . Któż z nas w dzisiejszych czasach realizuje obrazek jaki malowała piosenka Kabaretu i pracuje ciężko w swym warsztacie tkackim na poddaszu? Sztuka to przez zwykłych śmiertelników niemal zapomniana.

czwartek, 13 lipiec 2017 13:46

Zapraszamy na Krechowieckie Święto

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100. Rocznicy Bitwy 1 Pułku Ułanów pod Krechowcami serdecznie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się w Augustowie 23 lipca 2017 roku.

Powiat Augustowski ma pod swoją opieką 70 rodzin zastępczych, w których przebywa 113 dzieci. W celu kształtowania prawidłowych postaw u młodych ludzi, zaprzyjaźnieniu ich z otaczającą przyrodą, a także nauczeniu szacunku do natury, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie przy współpracy z Nadleśnictwami z terenu Powiatu Augustowskiego (Nadleśnictwo Augustów, Nadleśnictwo Szczebra i Nadleśnictwo Płaska) zorganizowało już po raz piaty konkurs plastyczny dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej, w tym roku pt. „ Skrzydlaci przyjaciele lasów i ogrodów”.

Zapraszamy wszystkich już 14 lipca o godzinie 21:45 do Amfiteatru nad jez. Necko na seans. Tym razem obejrzymy film S. Barei, pt.: „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”.

czwartek, 13 lipiec 2017 08:49

V Wystawa Koni Zimnokrwistych

Dnia 16 lipca(niedziela) zapraszamy wszystkich na V Wystawę Koni Zimnokrwistych. Wydarzenie odbędzie się na Targowicy przy ulicy Wypusty i rozpocznie się o godzinie 11:00.

Strona 1 z 27